Slovakijos turizmas klesti vyno dėka

Nors Slovakija turbūt nei vienam turistui neasocijuojasi su vyno gamybos šalimi, tačiau vyno tradicijos čia yra labai gilios. Apie vyno gamybą tvirtina ir faktas, kad Trnavos mieste „Mažajame Karpatų vyno kelyje“ 1629 metais už vynuogių vagystę buvo teisiama mirties bausme. Gėrimų gamybos vertė buvo tokia didelė, kad žmonės galėjo juo mokėti už medicinos paslaugas.

Pastaraisiais metais išplėstas ekoturizmas padėjo Slovakijoje išpopuliarinti vyno turizmą. Įdomu tai, kad vyno degustatorius čia galima lengvai atpažinti iš vyno taurės, kurios yra pakabintos ant jo kaklo. Taurė ant kaklo taip pat simbolizuoja, kad jiems yra duotas leidimas švęsti gegužės ir lapkričio vyno šventes. Už 30 eurų galima paragauti šio gėrimo tiek, kiek širdis nori - įstaigos dirba nuo 10:00-22:00 val.

„Mažasis Karpatų vyno kelias“ nerekomenduojamas tiems, kurie mėgsta daug gerti, nes visi atiduoda pirmenybę kokybei, o ne kiekybei. Keliautojiems siūlomas virš 100 vynuogių veislės rūšių pasirinkimas. Pažymima, kad Slovakijos vynų kokybė varžosi su Austrijos vyno produktais. Bendras vyno maršruto ilgis 40 km. Turistai aplanko Bratislavoss, Pezinok, Modra ir Trnavos vyno daryklas.

Daugiau informacijos: www.mvc.sk  

 

KOMENTARAS

(vardas) rezultatas?


 

Apie mus | Kontaktai | Autorinės teisės | Partneriams
All rights reserved © 2002 - 2022 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2022 1st-studio.com

 
Total Timed::0.38758707sec.