Kenijos Lamu sala gali būti išbraukta iš UNESCO sąrašo

UNESCO organizacija yra pasirengusi išbraukti Kenijai priklausančią Indijos vandenyno Lamu salą iš Pasaulio kultūros paveldo sąrašo. Vis daugiau užsieniečių, tame tarpe ir daugelis Holivudo žvaigždžių, nusiperka velniškas teritorijas, o paskui perkuria jas į istorines teritorijas, kurios yra nesuderinamos su UNESCO įstatymais.

Sala garsėja vienkartiniais namais, kurie statomi iš suakmenėjusių koralų, su vidiniais kiemais, verandomis ir ornamentais dekoruotomis medinėmis durimis.

Į UNESCO Pasaulio kultūros paveldo sąrašą šis architektūrinis paminklas buvo įtrauktos 2001 m., tačiau šis sprendimas nėra visiškai tinkamas vietiniams gyventojams. Jei gyvenama labai vargiai, tai kiekvienas toks sprendimas suteikia galimybę užsidirbti pinigų. Galima dirbti gidu, pardavinėti ar nuomoti namus. 2006 m. UNESCO organizacijai kilo idėja pratęsti Lamu salos saugomą teritoriją, kuri apimtų ir paplūdimio ruožą, tačiau vietiniai gyventojai nenori nutraukti ekonominę plėtrą saloje ir ją paversti muziejumi po atviru dangumi. Net dabar, kai buvo pranešta, kad Lamu sala gali būti pašalinta iš UNESCO sąrašo, vietos gyventojai deda visas pastangas, kad tik tai įvyktų.

Lamu sala yra įsikūrusi Indijos vandenyne, į šiaurę nuo Kenijos pakrantės. Sala yra viena iš įdomiausių salų Rytų Afrikos pakrantėse. Lamu nuo žemės yra atskirta siaura įlanka. Salai pavyko išsaugoti savo savybes ir kultūrines tradicijas.

Viduramžiais sala buvo prekybos centru, kuris konkuravo su Zanzibara, ir buvo žinoma savo gausiomis prekyvietėmis. Nuo 1963 m. ji buvo paskelbta kaip nepriklausoma šalis.

 

KOMENTARAS

(vardas) rezultatas?


 

Apie mus | Kontaktai | Autorinės teisės | Partneriams
All rights reserved © 2002 - 2021 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2021 1st-studio.com

 
Total Timed::0.21774483sec.