Naujųjų metų sutikimas, slidinėjant kalnuose – tiems, kurie nemėgsta švenčių už stalo

Slidinėjimo ekspertai pastebi, kad lietuviai europietiškėja ir vis dažniau Naujuosius metus praleidžia ne namie, o slidinėdami kalnuose. Ir, iš tiesų, nemažai daliai slidininkų jau yra pabodęs Naujųjų metų sutikimas už stalo, todėl jie renkasi alternatyvą – kalnus.

Kartą pabandžius sunku sustoti... Koks tas Naujųjų metų sutikimas kalnuose pasakoja slidinėjimo ekspertai.

„Šiemet pastebėjome naują tendenciją – labai daug žmonių domisi galimybėmis išvykti slidinėti per Kalėdas ar Naujuosius metus. Laisvos vietos šiam laikotarpiui tiesiog tirpsta. Džiaugiuosi, kad mūsų tauta europietiškėja ir renkasi aktyvų poilsį. Vakarų Europoje labai populiaru išvažiuoti su šeima ar draugais ir šventes sutikti kalnuose“, – pasakoja kelionių organizatoriaus „Vilturas“ direktorius Dalius Duknauskas.

Lietuvos slidinėjimo entuziastai dažnai susižavi Naujųjų metų sutikimu kalnuose ir pradeda nuolat slidinėti būtent šiuo laikotarpiu.

„Naujų metų sutikimas kalnuose būna kiek kitoks nei mes esame įpratę. Ten nebūna sėdėjimo prie stalo iki pat vidurnakčio. Viešbutyje vyksta šventiška vakarienė, ji pasibaigia 22 val. Naujų metų sutikimas visada vyksta lauke, kiekvienam miestelyje (dideliame ar mažame) yra aikštė, kurioje rengiamas koncertas, stovi kalėdinė eglutė, pardavinėjamas karštas vynas, aplink gausu sniego, lauke tvyro šventinė nuotaika, paliekanti neišdildomus įspūdžius. Ypač pasakiškai nuteikia viena Austrijos Naujųjų metų tradicija. Išmušus dvyliktai, aikštėse pradeda groti Johano Štrauso valsas ir visi žmonės aplink šoka“, – pasakoja D. Duknauskas.

„Skirtingai nuo santūrios ir romantiškos Austrijos Italija per naujuosius metus primena karo zoną“, – juokiasi D. Duknauskas. Ir priduria, kad Lietuvoje fejerverkų šaudymas, palyginti su Italija yra tarsi tyla kapuose. Ten kiekvienas turi prievolę su savimi turėti daiktą, kuris dvyliktą valandą turi iššauti.

Kalnų slidinėjimo ekspertas Algirdas Valantiejus pasakojo, kad Prancūzijos slidinėjimo kurortuose Naujieji metai sutinkami labai linksmai, alus liejasi upeliais, šokama ant stalų. Po Naujųjų sutikimo šventė persikelia į barus, kur užėjus visados būni priimtas į smagų būrį. Ko gero, dėl šio smagaus Naujųjų metų sutikimo Prancūzijos slidinėjimo kurortus vis dažniau renkasi ir Lietuvos jaunimas.

Lietuviai slidinėjimo keliones šventiniu laikotarpiu renkasi ne tik dėl pabodusio tradicinio šventimo, bet ir dėl tuo metu esančių vaikų žiemos atostogų ir laisvesnio periodo darbe. Tuo metu lengviau suplanuoti atostogas.

Pirmąsias keliones Naujųjų metų sutikimui kalnuose lietuviai suskubo įsigyti dar vasarą. D. Duknauskas tikina, kad tai patyrusių slidininkų bruožas. Jie jau žino, kad, norint gauti geriausias sąlygas, reikia kelionę įsigyti iš anksto. Pirmą kartą Naujuosius metus planuojantys sutikti kalnuose keliones yra linkę įsigyti vėlai – gruodžio mėnesį. Deja, tuo metu pasirinkimas yra kur kas mažesnis.

„Austrijos slidinėjimo kurortuose jau dabar nebeliko laisvų vietų. Tačiau dar galima spėti į paskutinį traukinį ir įsigyti keliones į kitus slidinėjimo kurortus, esančius Italijoje ir Prancūzijoje“, – kalba kelionių organizatoriaus „Vilturas“ direktorius D. Duknauskas

KOMENTARAS

(vardas) rezultatas?


 

Apie mus | Kontaktai | Autorinės teisės | Partneriams
All rights reserved © 2002 - 2021 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2021 1st-studio.com

 
Total Timed::0.09104896sec.