Tarptautinis projektas «Pažinkime Baltijos pilis ir dvarus» artėja į pabaigą

Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo ir Latvijos bei Estijos nepriklausomybės paskelbimo šimtmečiams, Europos kultūros paveldo metams dedikuotas projektas „Pažinkime Baltijos pilis ir dvarus – švęskime kartu!“ artėja į pabaigą.

 

Nuo gegužės 24 iki rugsėjo 16 dienos daugiau kaip 130 istorinių Baltijos šalių pilių ir dvarų atvėrė savo duris lankytojams. Lietuvos, Latvijos, Estijos ir kiti užsienio keliautojai dalyvavo kelionėje po įspūdingas mūsų šalių pilis ir dvarus, savo keliautojų kortelėse rinko simbolinius „raktus“ (lipdukus arba antspaudus).


Dabar visi keliautojai raginami siųsti* užpildytas keliautojo korteles ir dalyvauti loterijoje. Lietuvos pilių ir dvarų asociacija laukia kortelių su surinktais simboliniais „raktukais“: mažiausiai 5 iš savo šalies aplankytų pilių ir dvarų bei 10 iš kitų Baltijos šalių. Penkiasdešimt aktyviausių keliautojų bus pakviesti dalyvauti baigiamajame renginyje, kuris vyks spalio 28 d. Vecgulbenės dvare Latvijoje.


Susidomėjimas projektu buvo stebinančiai platus visose trijose Baltijos šalyse. Keliautojai ne tik lankėsi pilyse ir dvaruose, dalyvavo ekskursijose, ne tik pamatė ir sužinojo, bet taip pat susitiko ir susipažino su kultūros paveldą puoselėjančiais žmonėmis.

 

Projekto simbolis – raktas buvo naudojamas kaip pilių ir dvarų, atveriančių savo duris naujiems atradimams kultūros paveldo srityje, užuomina. Istoriniai raktai „keliavo“ po visas tris Baltijos šalis, kviesdami pažinti Lietuvos, Latvijos ir Estijos paveldo lobynus. Kartu buvo fiksuojami keliautojų įspūdžiai, patirtis, atradimai. Laukiame šių raktų sugrįžtant pas organizatorius su savo unikaliomis istorijomis.

 

2018-ieji – simboliniai metai Baltijos šalyse, todėl kelionių projektas buvo skirtas Lietuvos, Latvijos ir Estijos valstybių atkūrimui, Europos kultūros paveldo metams, taip pat daugeliui asmenų ir institucijų, kurios dirba siekdamos išsaugoti unikalų mūsų šalių paveldą. 


Šis kelionių ir pažinimo projektas – bendras trijų šalių nacionalinių asociacijų projektas (Lietuvos pilių ir dvarų asociacijos, Latvijos pilių, rūmų ir dvarų asociacijos, Estijos dvarų asociacijos ir Estijos dvarų mokyklų asociacijos) buvo organizuojamas kaip Baltijos kelio tąsa ir galimybė keliautojams pamatyti trijų Baltijos šalių paveldo įvairovę.

Pasak Lietuvos pilių ir dvarų asociacijos prezidento Gintaro Karoso, bendras Baltijos šalių istorinių dvarų pažinimo projektas yra puiki dovana šio regiono kultūra bei istorija besidominčiai visuomenei, o istorinio paveldo puoselėtojams tai gera proga pristatyti savo nuveiktus kultūros paveldo išsaugojimo ir atgaivinimo darbus.

Projektą „Pažinkime Baltijos pilis ir dvarus“  iš dalies finansuoja Kultūros paveldo departamentas prie Lietuvos Respublikos kultūros  ministerijos.

*Nuskenuotas arba nufotografuotas keliautojo kortelės su mažiausiai 15 lipdukų arba antspaudų (5 iš savo šalies, 10 iš kitų Baltijos šalių)  iki 2018 m. rugsėjo 30 d. (imtinai) siųskite elektroniniu paštu: [email protected] arba paštu: Lietuvos pilių ir dvarų asociacija, adresas: p. d. 8, Riešės paštas, 14262 Vilniaus r., Lietuva.

Projekto svetainė www.visitbalticmanors.com

www.facebook.com/visitbalticmanors/

 

KOMENTARAS

(vardas) rezultatas?


 
Poilsiavimo ir kelionių pasiūlymai:
Poilsiavimo ir kelionių pasiūlymai 21.09.2022 - 27.09.2022 Winter concert ATTA Centre
Let's welcome winter with a concert by Jānis Lūsēns, Zigfrīds Muktupāvel, Aija Vītoliņa and the Latvian Radio big band | Žiūrėti daugiau

Apie mus | Kontaktai | Autorinės teisės | Partneriams
All rights reserved © 2002 - 2022 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2022 1st-studio.com

 
Total Timed::0.08260894sec.