Ne visi tautiečiai ilgąjį Joninių savaitgalį ilsėsis Lietuvoje

Joninės – viena laukiamiausių lietuvių švenčių, kuri 2003 m. paskelbta nedarbo diena. Šiais metais Jonines švęsime pirmadienį, tai bus jau trečiasis ilgasis savaitgalis šiais metais. Trumpiausia metų naktis kaip ir kasmet bus minima liaudies buities muziejuje Rumšiškėse, ant Kernavės piliakalnių, bene kiekvienas miestas jau pristatė ir savo šventinių renginių programą.


Tačiau ne kiekvieną lietuvį žavi tradicinis šventės minėjimas ieškant paparčio žiedo, šokinėjant per laužus ar spėjant ateitį – dalis tautiečių ilgąjį savaitgalį nusprendė praleisti užsienyje.


Populiariausios ilgojo savaitgalio kryptys – Turkija, Bulgarija, Graikija


Tautiečiai kelionėms linkę išnaudoti kiekvieną laisvą dieną bei ilgąjį savaitgalį, tad šis Joninių savaitgalis – ne išimtis. Kaip pastebi „Kelionių panorama“ vadovė Kristina Graužinienė, šiais metais populiariausios trumpųjų atostogų kryptys – Turkija, Bulgarija bei Graikija. Tokį pasirinkimą lemia ne tik garantuotas vasariškas oras, bet ir patrauklios kainos: čia atostogos atsieis iki 600 eur.


„Turkiją žmonės renkasi dėl puikaus aptarnavimo ir dėmesio vaikams, į Bulgariją keliauja dėl švelnaus klimato bei puikių smėlio paplūdimių, o Graikijai prioritetą teikia mėgstantys skaniai pavalgyti ir pakeliauti“, – vardija kelionių ekspertė.


Ir per 4 dienas pailsėti įmanoma


Ne visi lietuviai atostogas linkę planuoti iš anksto. Daugiau nei pusė jų apie ilgojo savaitgalio kelionę pagalvoja tik paskutinę minutę. Dažniausiai tokiu atveju atostogos užtrunka trumpiau – keturias dienas, nes su darbdaviu suderinti ilgesnes atostogas pavyksta ne kiekvienam.


„Keturių dienų užtenka trumpam pabėgti nuo darbų, kasdienės rutinos, pailsinti kūną bei įgauti švelnų vasarišką įdegį. Aplinkos pakeitimas, kad ir trumpam, naudingas minčių išvalymui, tad į Lietuvą sugrįžtama su naujomis jėgomis bei idėjomis“, – pasakoja kelionių agentūros vadovė.


Atostogaus su vaikais


Vyksiantys kad ir trumpų Joninių atostogų, lietuviai dažniausiai keliaus su vaikais: „Lietuviams rodos įprasta atostogauti su visa šeima, tačiau kartais suaugusieji pamiršta joms tinkamai pasiruošti“, – pastebi „Kelionių panorama“ atstovė.


Kad atostogos su vaikais neapkarstų, Kristina Graužinienė vardija kelis praktinius patarimus: rinktis ne ilgesnį nei 2,5 val. trukmės skrydį, viešbutį rinktis su papildomomis pramogomis vaikams, rezervuoti ramesnį kambarį, registratūroje teirautis vaikiško vežimėlio.


„Nebūna blogų atostogų su vaikais, būna nebent prastai paruošti kelionės namų darbai“, – juokauja kelionių profesionalė bei priduria, jog prieš kelionę būtina pasirūpinti sveikatos draudimu, į lagaminą nepamiršti įsimesti kremo nuo saulės, būtiniausių vaistų, galvos apdangalų, plonų, visą kūną dengiančių drabužių bei maudymosi batų.


KOMENTARAS

(vardas) rezultatas?


 
Poilsiavimo ir kelionių pasiūlymai:
Poilsiavimo ir kelionių pasiūlymai 21.09.2022 - 27.09.2022 Winter concert ATTA Centre
Let's welcome winter with a concert by Jānis Lūsēns, Zigfrīds Muktupāvel, Aija Vītoliņa and the Latvian Radio big band | Žiūrėti daugiau

Apie mus | Kontaktai | Autorinės teisės | Partneriams
All rights reserved © 2002 - 2022 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2022 1st-studio.com

 
Total Timed::0.09268999sec.