Airijoje baigėsi Lietuvos dienų renginiai

Dublino parodų centre „RDS“ spalio 28 dieną vyko pirmą kartą Airijoje organizuoto Lietuvos kultūros ir ekonomikos festivalio „Lietuvos dienos Airijoje 2007“ uždarymas.

Renginį pradėjo sportinių šokių klubas „Žuvėdra“. Renginio dalyviai taip pat galėjo susipažinti su Airijos lietuvių foto klubo „Fotomanai“ darbais. Oficialioje renginių uždarymo ceremonijoje dalyvavo Lietuvos kultūros ministras Jonas Jučas ir Dublino miesto meras Paddy Bourke.

„Lietuvos dienas“ rugsėjo 30 dieną pradėjo Felikso Vaitkaus 100-ųjų gimimo metinių ir „Lituanikos II“ skrydžio per Atlantą 1935 metais minėjimas, kurio metu atidengtas paminklas skrydžiui įamžinti.

Oficialiai „Lietuvos dienas Airijoje 2007“ spalio 8 dieną atidarė Lietuvos Ministras Pirmininkas Gediminas Kirkilas. Visą spalio mėnesį įvairiuose Airijos vietovėse buvo rengiamos parodos, konferencijos ir mugės.

Airijos ir tarptautinei visuomenei taip pat buvo pristatytos Kęstučio Stoškaus paroda „Vilnius. Senamiesčio fotografijos“, Mikalojaus Vilučio grafikos darbų paroda, Jono Vaitkaus meninis filmas „Vienui vieni“, Šv. Kristoforo kamerinio orkestro kvarteto koncertas, Veronikos Povilionienės ir Sauliaus Balandžio, Andriaus Mamontovo ir Nojaus koncertai, pristatyta Ramutės Stakėnienės tapybos ant šilko kolekcija, surengtos draugiškos Golvėjaus „Connacht Team“ ir Marijampolės „Sūduvis“ moterų komandų regbio rungtynės.

Golvėjaus mieste spalio 12-13 dienomis surengta ekonominė mugė „Nauja ir veržli Lietuva”, skirta suaktyvinti šio Airijos regiono verslo ryšius su Lietuva.

Šiuo Lietuvos ambasados Airijoje ir Lietuvos užsienio reikalų ministerijos inicijuotu renginiu buvo siekiama Lietuvos vardą išgarsinti labiausiai į vakarus nutolusiame ir daugeliui lietuvių antraisiais namais tapusiame Europos krašte.

Lietuvos ambasada pirmoji iš užsienio šalių atstovybių Airijoje surengė tokį renginių ciklą savo šaliai pristatyti. Šią iniciatyvą pasveikino Lietuvos ir Airijos prezidentai.

KOMENTARAS

(vardas) rezultatas?


 

Apie mus | Kontaktai | Autorinės teisės | Partneriams
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com

 
Total Timed::0.33769894sec.