Šaltinis: LR Susisiekimo ministerija
Geležinkelių ir susisiekimo traukiniais kokybę palankiausiai vertina jaunimas (iki 29 metų) ir senjorai (nuo 70 metų) – visuomenės nuomonės ir tyrimų centro „Vilmorus“ atlikta apklausa atskleidė, kad maždaug po penktadalį šių grupių atstovų mano, jog per pastaruosius trejus metus geležinkelių kokybė pagerėjo. Vis dėlto daugiau nei pusė visų apklaustų 18 metų ir vyresnių Lietuvos gyventojų tvirtino šiuo klausimu neturį nuomonės.
„Statistika rodo, kad geležinkeliais pervežama žymiai mažiau keleivių nei kelių transportu. Siekiant, kad kuo daugiau gyventojų rinktųsi keliones traukiniais, geležinkelių infrastruktūrą ir riedmenų ūkį būtina modernizuoti. Per pastaruosius trejus metus, bendradarbiaudami su Europos Sąjungos struktūriniais fondais, atlikome būtiniausius darbus – atnaujinome geležinkelio stotis didžiuosiuose miestuose, sutvarkėme bėgius. Be abejo, dalis atliktų darbų, nors ir būtini, yra pastebimi tik specialisto akiai – natūralu, kad žmonės kol kas didelių pokyčių nepastebi“, - sakė susisiekimo ministras Algirdas Butkevičius.
Didžiausią įtaką susisiekimo kokybės gerinimui daro Europos Sąjungos parama – 2004-2006 metais geležinkeliams buvo skirta apie 140 mln. litų. Už šias lėšas buvo rekonstruotos Vilniaus ir Kauno geležinkelio stotys, atlikti kiti geležinkelių infrastruktūros modernizavimo darbai.
Ministro teigimu, 2007–2013 m. Europos Sąjungos paramos periodu, kai bus perkami nauji modernūs vagonai, tiesiama „Rail Baltica“ – geležinkelių transporto kokybės gerėjimą pajus daugiau gyventojų.
Visuomenės nuomonės ir tyrimų centro „Vilmorus“ atlikta apklausa parodė, kad maždaug penktadalis Lietuvos gyventojų (18 proc.) pastebėjo, jog susisiekimas traukiniais per pastaruosius trejus metus pagerėjo. Panašus procentas respondentų išreiškė nuomonę, kad geležinkelių kokybė nesikeitė. Tuo tarpu daugiau nei pusė visų apklaustųjų (54 proc.) tvirtino šiuo klausimu neturį nuomonės.
Daugiausia respondentų, manančių, kad Lietuvos geležinkelių transporto kokybė pagerėjo, yra tarp jaunų ir garbaus amžiaus žmonių. Tokios nuomonės yra 21 proc. iki 29 metų amžiaus asmenų ir atitinkamai šiek tiek daugiau nei 23 proc. asmenų, kurių amžius daugiau nei 70 metų.
Geriausiai Lietuvos geležinkelių transporto kokybę vertina vilniečiai. Šiek tiek daugiau nei 34 proc. Vilniaus gyventojų tvirtina, kad kokybė pagerėjo ir tik 2,4 proc. sako, kad pablogėjo. Tuo tarpu tik 15,5 proc. kitų Lietuvos miestų ir miestelių gyventojai mano, kad geležinkelių transporto kokybė pagerėjo, o kad pablogėjo, tvirtina daugiau nei 13 proc.
Geležinkelių transporto kokybės pagerėjimą per keletą pastarųjų metų pastebėjo daugiau nei 31 proc. moksleivių ir studentų. Prasčiausios nuomonės apie geležinkelių transporto kokybę yra bedarbiai. Tik 10,5 proc. bedarbių teigia pastebėję kokybės pagerėjimą ir 13,2 proc. kalba apie pablogėjimą.
Daugiausia teigiamą geležinkelių kokybės pokytį pastebėjusių yra tarp tų respondentų, kurių pajamos vienam šeimos nariui yra 401–500 litų (22,1 proc.), mažiausiai – tarp tų, kurių pajamos vienam šeimos nariui yra iki 400 litų (15,3 proc.).
Apklausoje dalyvavo daugiau nei tūkstantis įvairaus amžiaus 20 miestų ir 62 kaimų gyventojų. Apklausa atlikta Susisiekimo ministerijos užsakymu.
Draudžiama portale www.travelnews.lt paskelbtą informaciją perpublikuoti be Travelnews.lt redakcijos sutikimo.