Keliautojai, saugokitės naujojo internetinio sukčiavimo!

Interneto vartotojai turėtų būti ypač atsargūs – vis dažniau atsiranda įvairių piniginių sukčiavimų, kurie internete keliauja kaip įprasta informacija. Tie, kurie gauna darbo pasiūlimus internetu ir tokiu pat būdu gauna išmokas - būkite atidesni, nes atrodo, kad taip plinta nauja sukčiavimo forma.

Vokietijos federacinės žemės Heseno institucijos atstovai ir kelionių rinkos lyderė „American Express” įspėja apie naują sukčiavimo būdą - interneto vartotojams yra siunčiami padirbti kelionės čekiai. Nuo 2009 m. vasaros tokių nusikaltimų skaičius itin padidėjo.

American Express piešia sukčiavimo schemą: žmonems, internete ieškantiems įvairių galimybių užsidirbti ar šiaip papildomo darbo, nusiunčiami darbo pasiūlymai ir avansas (kelionių čekis). Po kiek laiko sukčiai vėl atsiunčia pranešimą ir prašo dalį pinigų pervesti atgal, mat įvykusi kokia tai klaida.

Daugelis bankų priima padirbtus čekius ir išduoda pinigus. Jie tikina, kad labai sunku atpažinti padirbtą čekį. Tik vėliau, kai apgaulė paaiškėja, bankas panaikina pinigų pervedimą. Tačiau, jei klientas jau yra išsiuntęs dalį pinigų sukčiui į užsienio sąskaitą, pinigai nebegrąžinami.

Institucijų atstovai ir American Express prašo vartotojus itin kruopščiai tikrintis čekius ir apskritai atidžiai rinktis paslaugas. Vokietijoje tokio tipo nusikaltimų jau užfiksuota apie kelis šimtus, o American Express nurodo kelis sukčiavimo atvejus Europos šalyse.

Kelionės čekiai išduodami bankuose ar valiutos keityklose, bet jokiu būdu nedalyvauja sukčiavimo schemoje.

KOMENTARAS

(vardas) rezultatas?


 

Apie mus | Kontaktai | Autorinės teisės | Partneriams
All rights reserved © 2002 - 2024 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2024 1st-studio.com

 
Total Timed::0.35107493sec.