Festivalis – vertinantiems tautų tradicijas ir kultūrą

Rugsėjo 22–26 dienomis Vilniuje vyks jau tapęs tradiciniu 6-asis tarptautinis folkloro festivalis „Pakrovskije kolokola“. Pasak organizatorių, festivalio tikslas – parodyti tautų, gyvenančių Lietuvoje, tradicijas, kaip jos perduodamos iš kartos į kartą, praturtina Lietuvos kultūrą.

Šalia daugianacionalinės Lietuvos kultūros, festivalyje bus pristatyta ir Baltarusijos, Lenkijos, Serbijos, Ukrainos, įvairių Rusijos regionų, Čečėnijos ir kitų tautų tradicinė liaudies kultūra.

Projekte „Muzika gurmanams“, kuris vyks Taikomosios dailės muziejuje, skambės įvairių Rusijos vietovių dvasinė dainuojamoji poezija, tradicinės dainos ir giesmės, kurias atliks garsūs Rusijos etninės muzikos atlikėjai Andriej Kotov ir Sergiej Starostin, bus pristatyta A. Klovos ansamblio „Vydraga“ naujoji programa.

„Unikalios tradicijos“ koncerto programoje Šv. Kotrynos bažnyčioje – nuo amžių glūdumos išlikę įvairių tautų tradicinių dainų ir šokių pavyzdžiai.

Koncerte „Europos tautų tradicijos“ (Gedimino pr. 1) – unikalūs dainuojamojo ir apeiginio folkloro pavyzdžiai iš centrinių, vakarinių regionų ir Rytų Volynės (Ukraina), nepakartojamas šiaurės-vakarų Lenkijos tradicijų koloritas, ugningi ispanų šokiai iš Aragono, pietietiškas meksikiečių temperamentas, Bosnijos ir Hercegovinos šokių tradicijos, savitos laidojimo apeigos, išlikusios Baltarusijoje iki šių dienų.

Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje bus pristatyta rusų tradicinė kultūra. Programoje – buitinės, kalendorinės-apeiginės, vestuvinės dainos, apeiginės choreografijos, tęstinė lyrika, tradicinės instrumentinės melodijos, kurias atliks garsūs folkloro ansambliai iš Lietuvos ir įvairių Rusijos regionų.

Dvasinė dainuojamoji poezija, įvairių tradicijų kalėdinės ir velykinės giesmės, psalmės, pritariant iškilmių lyrai, dvasingos duchoborų giesmės, Petro I laikų kantai – visa tai skambės Sakralinės muzikos koncerte Šv. Jonų bažnyčioje.

Baigiamasis festivalio koncertas Lietuvos nacionaliniame dramos teatre – spalvingas renginys: tautinių kostiumų koloritas, persipynęs su tradicinių dainų skambesiu, instrumentinėmis melodijomis, savitais užsienio šalių ir folklorinių Lietuvos ansamblių liaudies šokiais. Koncerte, kurį ves L. Sungailienė ir S. Starostin, pasirodys patys ryškiausi festivalio dalyviai.

Šiais metais vyks ir tautų mugė, kurios vienijanti tema – duona. Mugėje bus galima ne tik paragauti duonos, bet ir pamėginti patiems išsikepti tiesiog gatvėje, tikroje krosnyje. Skirtingų tautų kulinarai pažindins su savo tautine virtuve, dalinsis receptais. Vaikų asamblėjos metu bus organizuojami užsiėmimai, kuriuose talentai galės atsiskleisti per įvairiausius amatus, kulinarijos meną, dainavimą, šokius, žaidimus.


Daugiau informacijos: internetinėje svetainėje www.arinuska.lt .

KOMENTARAS

(vardas) rezultatas?


 

Apie mus | Kontaktai | Autorinės teisės | Partneriams
All rights reserved © 2002 - 2024 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2024 1st-studio.com

 
Total Timed::0.17358899sec.