Europos literatūros dienos Ch. Frenkelio viloje

2010 m. spalio 20–21 dienomis Šiaulių „Aušros“ muziejaus Ch.Frenkelio viloje (Vilniaus g. 74, Šiauliai) įvyks VII tarptautinio festivalio „Europos literatūros dienos Šiauliuose“ renginys „Po šiaurės dangum“. Prozai populiarinti skirtame festivalyje savo kūrybą šiauliečiams skaitys gausus būrys lietuvių rašytojų bei svečiai iš Šveicarijos, Prancūzijos ir Latvijos. Skaitymus ves: Vytautas Bikulčius, Laura Laurušaitė, Gerda Ana Melnik. Skaitymų pradžia: spalio 20 d. – 16 ir 18.10 val., spalio 21 d. – 20 val.

Festivalio rėmėjai: Kultūros rėmimo fondas ir Šveicarijos kultūros fondas „Pro Helvetia“.

Festivalis „Europos literatūros dienos Šiauliuose“ buvo sumanytas po 2002m., kai Lietuva svečio teisėmis dalyvavo Frankfurto knygų mugėje. Festivalio iniciatorius ir vadovas – Markus Roduner – Šiauliuose gyvenantis ir dirbantis šveicarų vertėjas. Apie festivalio idėją M. Roduner teigia: „Bendraujant su Lietuvos prozininkais pasirodė, kad didesnio prozos festivalio Lietuvoje trūksta – poetai jų turi nemažai, o prozininkai... Norėjosi lietuvių autorius suvesti su Vakarų Europos rašytojais, tad festivalis iš karto buvo rengiamas kaip tarptautinis.“

Primą kartą Lietuvoje festivalis įvyko 2004 m. ir nuo tol – išskyrus 2005 m. – rengiamas kasmet. Festivalyje supažindinama su vis kito Europos regiono rašytojų kūryba. „Nuo 2006 m. kasmet kviečiame ir vieną ar du autorius iš kaimyninės Latvijos, šiemet pirmą kartą ir iš Ukrainos. Norime plėsti savo akiratį ir tapti tiltu tarp Rytų ir Vakarų Europos, kad rytinė ES siena netaptų nauja uždanga“, – teigia M. Roduner.

Šiais metais vieno iš festivalio partnerių – „Aušros“ muziejaus Ch. Frenkelio viloje dvi dienas vyksiančiuose skaitymuose šiauliečiai galės pasiklausyti net penkių lietuvių rašytojų: Saros Poisson, Giedros Radvilavičiūtės, Birutės Jonušaitės, Valdo Papievio, Andriaus Jakučiūno.

Šiaulių auditorijai savo kūrybą skaitys ir svečiai iš užsienio: šveicarų rašytojas Ivan Farron, išgarsėjęs pirmąją apysaka „Popietė su Wackernageliu“, už kurią 1996 m. gavo Michel-Dentan premiją; Pascale Kramer (Šveicarija / Prancūzija), pirmuosius du romanus išleidusi vos dvidešimties; Michèle Lesbre (Prancūzija), kurios romaną „Raudonoji sofa“, 2007 m. kandidatavusį į Gonkūrų premiją, puikiai įvertino kritikai.

Klausytojai galės susipažinti ir su kaimyninės Latvijos prozininkės Ingos Žoludės kūryba. 2008 m. išėjo debiutinis jos romanas „Šilta žemė“, kelis kartus rašytoja savo kūrybą skaitė Latvijos festivalyje „Prozos skaitymai“, 2007 m. apdovanota specialiuoju šio festivalio prizu, yra laimėjus įvairių stipendijų – Fulbraito, Šiaurės šalių Ministrų tarybos ir kt.

Festivalio „Europos literatūros dienos Šiauliuose“ renginiai vyks ir Vilniuje, Klaipėdoje bei Plungėje. M. Roduner teigimu, nors Lietuvoje kol kas madingesni poezijos renginiai, festivalis „Europos literatūros dienos“ jau tapo tradiciniu. Tikimasi, kad ir šiais metais festivalio programoje kiekvienas klausytojas galės rasti tai, kas jį sudomins, sujaudins ar privers susimąstyti.

Informaciją teikia festivalio organizatorius Markus Roduner, mob. tel. 8 601 88479.

KOMENTARAS

(vardas) rezultatas?


 

Apie mus | Kontaktai | Autorinės teisės | Partneriams
All rights reserved © 2002 - 2024 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2024 1st-studio.com

 
Total Timed::0.18598509sec.