Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacijos nariams

Gruodžio 20, Seime ypatingos skubos tvarka buvo panaikinta 9 proc. lengvata viešbučių verslui, nors 51 Seimo narys balsavo už lengvatos galiojimo pratęsimą, 20-prieš, 48-susilaikė. Nuo 2012m. sausio 1d. viešbučio tipo apgyvendinimo paslaugoms turi būti taikomas 21 proc. PVM

Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacijos atstovai įsitikinę, kad toks Seimo žingsnis šiemet 20 proc. augusią verslo šaką sužlugdys, o planuojamos surinkti papildomos lėšos biudžeto lopymui nebus surinktos dėl sumažėjusio šalies konkurencingumo, investicijų stabdymo, darbo vietų ir darbo užmokesčio fondo mažėjimo mūsų sektoriuje.

Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacija teigia, kad šiemet taikomas 9 proc. PVM tarifas apgyvendinimo paslaugoms ne tik sugrąžino Lietuvos viešbučiams konkurencingumą, bet ir sukūrė apie 1,6 tūkst. naujų darbo vietų.

„PVM tarifo sumažinimas turėjo akivaizdžią teigiamą įtaką ne tik verslui, bet ir valstybės biudžetui, nes Valstybinės mokesčių inspekcijos duomenimis, per pirmąjį šių metų pusmetį viešbučių sektorius sumokėjo 20,8 proc. daugiau įvairių mokesčių valstybei, negu per atitinkamą 2010 metų laikotarpį. Iš viso net 40,4 mln. Lt“, - sako asociacijos viceprezidentas Artūras Vainora.

Nepaisant šiandienos Seimo balsavimo rezultatų, Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacija dėkoja mūsų sektorių palaikiusiems LR Seimo politikams, LR Seimo ekonomikos komitetui, kurie supranta turizmo ir viešbučių verslo svarbą Lietuvos eksportui. Šias įstatymo nuostatas ketinama persvarstyti pavasario sesijoje.

Seimo narys ir ekonomikos komiteto pirmininkas Dainius Budrys teigia, kad pridėtinės vertės mokesčio (PVM) tarifo padidinimas yra keistas valdžios nenoras padidinti įplaukas į biudžetą. „Į tokį trumparegiškumą turizmo paslaugų kaip eksporto atžvilgiu, galime žiūrėti kaip į nemokėjimą žiūrėti į skaičius arba kažkokį suinteresuotumą. Ginčytis su Finansų ministerija ir net su koalicijos partneriais, kurie pasirašė po šiuo absurdišku sprendimu, pasak Dainiaus Budrio, buvo sunku.

Europos Sąjungos viešbučių, restoranų ir kavinių asociacijos HOTREC duomenimis, nuo 2012m. sausio 1d. pakėlus PVM tarifą viešbučiams, Lietuva atsiduria „garbingoje" antroje vietoje tarp šalių, turinčių didžiausią PVM.

tabula

KOMENTARAS

(vardas) rezultatas?


 

Apie mus | Kontaktai | Autorinės teisės | Partneriams
All rights reserved © 2002 - 2024 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2024 1st-studio.com

 
Total Timed::0.24856019sec.