Krekenavos regioniniame parke - reti augalai

Krekenavos regioninio parko specialistai kartu su gamtininkais mokslininkais aptiko sparčiai nykstančius, įrašytus į Lietuvos raudonąją knygą augalus: lieknąjį švylį, pelkinę laksvą, liekninį beržą ir grybą - tikrinį blizgutį. Dėl tinkamų augaviečių stygiaus labai reta pelkinė laksva - Vidurio Lietuvoje iki šiol nebuvo aptikta.

Gamtos mokslų daktaras Vaclovas Stukonis ir Krekenavos regioninio parko direkcijos vyr. ekologas Julius Auglys vykdė gamtos vertybių tyrimus Pašilių pelkėje ir aptiko šias saugomas rūšis. Reti rasti augalai - naujos rūšys, papildžiusios Krekenavos regioninio parko gamtos vertybių sąrašą. Pašilių pelkė – ne tik svarbi saugoma teritorija Lietuvoje, bet joje yra išskirtos ir Europos bendrijos svarbos buveinės.

Krekenavos regioninio parko Ramygalos telmologiniame draustinyje saugomos pelkių buveinės. Dalis šio draustinio patenka į buveinių apsaugai svarbią „Natura 2000“ teritoriją. Pelkės - vienas vertingiausių gamtinių kompleksų. Pelkės – nykstančių augalų, grybų ir gyvūnų buveinės. Didžiausia grėsmė pelkėms yra jų sausinimas, apaugimas krūmais ir mišku. Šie nepageidautini procesai dėl melioracijos poveikio intensyviai vyksta ir Pašilių pelkėje.

Siekiant sustabdyti tolesnį pelkės degradavimą ir numatyti tvarkymo darbus, yra rengiamas Pašilių pelkės gamtotvarkos planas.

KOMENTARAS

(vardas) rezultatas?


 

Apie mus | Kontaktai | Autorinės teisės | Partneriams
All rights reserved © 2002 - 2024 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2024 1st-studio.com

 
Total Timed::0.96112204sec.