«Henkel Art» konkursą laimėjo fotografė iš Estijos

Spalio 30 d. įvyko vienuoliktojo Vidurio ir Rytų Europos jaunųjų menininkų konkurso „Henkel Art“ finalas. 24 tūkst. litų (7 tūkst. eurų) piniginį prizą ir galimybę demonstruoti savo kūrinius prestižinėje šiuolaikinio meno galerijoje „Museum der Modernen Kunst Stiftung Ludwig“, Vienoje, laimėjo Estijos fotografė Marge Monko.

„Šiais metais konkursui buvo pateikti labai stiprūs kūriniai, nesitikėjau laimėti. Komisijos nariams ištarus mano vardą, nustebau – dar niekada nesu laimėjusi jokio konkurso. Šis apdovanojimas man išskirtinai svarbus, nes jis žymi mano kaip nepriklausomos menininkės karjeros pradžią – Vienoje bus eksponuojama pirmoji mano asmeninių darbų paroda“, – džiaugėsi „Henkel art“ laimėtoja M. Monko.

Menininkė iš Estijos konkurso nugalėtoja buvo pripažinta spalio 30 dieną vykusiame „Henkel Art Award Gala“renginyje, muziejuje „Museum der Modernen Kunst Stiftung Ludwig (MUMOK)“, Vienoje. M. Monko išrinkta geriausia jaunąja menininke iš penkių finalininkų: latvio Miks Mitrevics, rumunų Anca Benera ir Arnold Estefan, rusės Olga Jitlina ir serbės Katarina Zdjelar.

„Išrinkti nuglėtoją buvo nelengva. Visų trečiojo konkurso etapo dalyvių darbai buvo originalūs ir išskirtinai gilūs. Kūriniuose menininkai savitai nagrinėjo socialinius ir kultūrinius posovietinių šalių pokyčius, ideologinių utopijų ir realybės priešpriešą,“ – komentavo „Henkel“ prezidentas Vidurio ir Rytų Europos šalims Günter Thumser.

Jam pritarė MUMOK galerijos direktorius Rainer Fuchs: „Tikime, kad „Henkel“ ir galerijos „KulturKontakt“ organizuojamas konkursas pasiteisina. Kasmet jame dalyvauja vis daugiau jaunųjų menininkų. Siekiame paskatinti jaunuosius Rytų Europos menininkus puoselėti savo šalių kultūrinį ir meninį savitumą bei skintis kelią į garsiausias Europos galerijas“.

„Henkel Art“ konkurse fotografijos, tapybos, piešimo, video ir instaliacijų kategorijose šiemet varžėsi bene tūkstantis menininkų ir jų komandų iš 38 Europos šalių. M. Monko – ne vienintelė estė, laimėjusi tarptautinį „Henkel Art“ konkursą. 2007 m. nugalėtoja taip pat tapo menininkė iš Estijos – Hannes Seeberg.

Apie „Henkel Art“:

Vienuoliktą kartą vykstantis konkursas „Henkel Art“ yra skirtas jauniems menininkams iš Centrinės ir Rytų Europos. Konkurse labiausiai vertinami inovatyvūs ir išskirtiniai darbai – paveikslai, brėžiniai, nuotraukos, vaizdo klipai ar instaliacijos, kuriuose perteikiamos socialinės, istorinės, politinės posovietinų valstybių gyventojų patirtys. Daugiau informacijos rasite tinklalapiuose http://artaward.henkel.at/ ir www.facebook.com/HenkelArtAward.

Kilus klausimams kreipkitės:
Herdis Olmaru
Henkel Balti OÜ komunikacijos skyriaus vadovas
[email protected]
+372 7305806
http://www.henkel.com/

KOMENTARAS

(vardas) rezultatas?


 

Apie mus | Kontaktai | Autorinės teisės | Partneriams
All rights reserved © 2002 - 2024 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2024 1st-studio.com

 
Total Timed::0.18939304sec.