Norėdami atostogauti dažniau, lietuviai renkasi savaitgalio keliones

Vis daugiau lietuvių save lepina dažnesnėmis atostogomis, kuriomis paprastai tampa 3-4 dienų savaitgalio išvykos į Europos miestus. Kelionių organizatoriaus „Novaturas“ duomenimis, savaitgalio atostogoms žmonės dažniausiai renkasi greitai ir nebrangiai pasiekiamus populiarius Europos miestus, tokius kaip Paryžius, Barselona, Roma, Milanas, Briuselis ir Brėmenas.

„Analizuodami klientų keliavimo įpročius, matome, kad žmonės nori atostogauti dažniau nei du kartus per metus, todėl populiarėja 3–4 dienų atostogos, – teigia didžiausio Baltijos šalyse kelionių organizatoriaus „Novaturas“ generalinis direktorius Linas Aldonis. – Kadangi lietuviams atostogos labiau asocijuojasi su kelionėmis į užsienį, savaitgalio išvykoms jie renkasi Europos miestus. Tarp populiariausių krypčių – Paryžius, Roma, Barselona, Milanas, Brėmenas ir Briuselis.“

Pasak kelionių organizatoriaus, dabar žmonės daug dažniau vyksta atostogauti savaitgaliui negu anksčiau. Pagrindiniai keliavimo motyvai – noras trumpam pabėgti nuo rutinos, surengti romantišką staigmeną antrajai pusei bei apsilankyti populiariuose kasmetiniuose renginiuose, sutraukiančiuose turistus iš viso pasaulio.

„Kad ir kokiu tikslu vyktų į savaitgalio kelionę, niekas viešbutyje neužsibūna. Net ir keliaudami kelioms dienoms turistai visuomet bando vienu šūviu nušauti kelis zuikius. Žmonės stengiasi aplankyti ne tik žymiausias miesto vietas, bet nuvykti ir į gretimas apylinkes. Pavyzdžiui, keliaudami į Romą, būtinai užsuka į įspūdingo grožio Pompėją ir Neapolį. Viešėdami Barselonoje, turistai vyksta į už miesto esantį vieną garsiausių pasaulyje Montserato vienuolyną“, – sako L.Aldonis.

„Novaturo“ generalinio direktoriaus teigimu, normalu, kad stengiamasi kuo produktyviau išnaudoti atostogų laiką ir maksimaliai pasisemti naujų įspūdžių. Tačiau jis pastebi, jog žmonių lūkesčiai kartais pranoksta realias galimybes.

„Dažniausiai klientų planus koreguoja ekskursijų pardavimo vietų paieška, prisitaikymas prie lankytinų objektų darbo laiko ir transporto pasirinkimas – vienus objektus galima pasiekti viešuoju transportu, dėl kitų reikia nuomotis automobilį“, – sako L. Aldonis.

Reaguodamas į klientų poreikius, kelionių organizatorius „Novaturas“ pasiūlė naują paslaugą – savaitgalio keliones populiariausiomis kryptimis, į kurias įskaičiuotas ne tik skrydis ir viešbutis, bet ir ekskursijos lietuvių kalba pačiame mieste ir garsiose apylinkėse. Pavyzdžiui, keliaujant į Milaną, aplankomas meilės miestas Verona, Paryžių – Versalio rūmai, Barseloną – Montserato vienuolynas. Viešint Briuselyje, užsukama į Gentą ir Briugę, skrendant į Romą, apsilankoma Pompėjoje ir Neapolyje, vykstant į Brėmeną, organizuojama ekskursija į Liubeką ir Hamburgą. Kelionės gido darbas – visi organizaciniai reikalai, o klientui paliekama tik viena atsakomybė – per trumpą laiką pasisemti kuo daugiau įspūdžių.

KOMENTARAS

(vardas) rezultatas?


 

Apie mus | Kontaktai | Autorinės teisės | Partneriams
All rights reserved © 2002 - 2024 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2024 1st-studio.com

 
Total Timed::1.35314512sec.