Užgavėnės prie Žaliūkių vėjo malūno

2013 m. vasario 9 d., šeštadienį, 14–18 val. Žaliūkių malūnininko sodyboje (Architektų g. 73, Šiauliai) vyks tradicinė žiemos šventė „Užgavėnės prie Žaliūkių vėjo malūno“. Programoje: Lašininio ir Kanapinio kova, sočios vaišės, linksmiausios blyninės rinkimai, žiemos pramogos, tautodailės dirbiniai, Morės deginimas, varžytuvės, dainos, šokiai ir pokštai kartu su persirengėliais. Dalyvauja folkloro ansambliai iš Šiaulių ir Raudėnų: „Margulis“, „Vaiguva“, „Sidabrinė gija“, „Gerviki“, „Auda“, kapela „Šelmiai“, kapelija „Kaimo muzikantai“, teatro studija „Helijas“ ir grupė „Kitava“. Renginys nemokamas.

Užgavėnės – žaisminga žiemos išvarymo šventė, būsimo derliaus gausą, gerą prieauglį, sėkmingą gyvenimą, vedybas ir šeimos pagausėjimą lemiančių apeigų metas. Liaudiškuose Užgavėnių papročiuose susipina krikščioniškos ir senosios pagoniškos tradicijos. Yra užrašyta daug įvairių Užgavėnių papročių: kaukės ir persirengėliai, važinėjimas, čiuožinėjimas, supimasis, įvairūs būrimai, Morės vežiojimas ir sudeginimas, Lašininio ir Kanapinio dvikova, apeiginiai valgiai ir kt.

Dar senolių sakyta, jei Užgavėnių nešvęsi, tai visus metus nuo nelaimių neatsiginsi. Tad kiekvienas, apsilankęs Žaliūkių malūnininko sodyboje bus įtrauktas į linksmybių sūkurį. Galės šokti ir dainuoti kartu su folkloro ansambliais, stebėti Lašininio ir Kanapinio kovą, patys išbandyti jėgas įvairiose šventės varžytuvėse, atrakcijose ar tiesiog pokštauti drauge su persirengėliais.

Per Užgavėnes, paskutinę žiemos mėsėdžio dieną, ypatingas dėmesys skiriamas valgiui, sočiai vaišinamas kiekvienas, atėjęs į svečius. Sakoma, jei sočiai, riebiai pavalgysi, tai metai bus geri. Tad ir Žaliūkių malūnininko sodyboje netrūks sočių vaišių: susirinkusieji galės paragauti Žaliūkių duonelės, šaulių virtos košės, paskanauti karšto alaus ar vieno iš pagrindinių Užgavėnių valgių – blynų. Už skaniausių blynų kepėjus šventės dalyviai galės atiduoti savo balsus ir kartu su kompetentinga komisija – Ožiu, Ubagu ir Čigonu – išrinkti linksmiausią blyninę.

Vienai dienai sodyboje įsikurs ir turgelis. Čia bus siūloma įsigyti tautodailės dirbinių, riestainių ir dešrų. Tad šventės dalyviai galės ne tik pasilinksminti ar sočiai pavalgyti, bet ir lauktuvių namo parsinešti.

Šventės kulminacija – drauge šėlti ir žiemą išvaryti kviesiančios grupės „Kitava“ koncertas ir Morės deginimas ant laužo, simbolizuojantis žiemos negandų sunaikinimą bei linkintis gero metų derliaus.

Šventės rengėja – Šiaulių miesto savivaldybė, organizatoriai – Šiaulių kultūros centras ir Šiaulių „Aušros“ muziejus.

Šventės organizatoriai dėkingi šventės radijui – „Saulės radijas“, informaciniams rėmėjams – dienraščiui „Šiaulių kraštas“, skelbraščiui „Express kontaktas“, savaitraščiui „Šiauliai plius“, Šiaulių regioninei televizijai „Splius“, naujienų portalui „Etaplius“, Šiaulių apskrities televizijai, Šiaulių turizmo informacijos centrui, draugams – A. Udrienės IĮ, D. Beconio IĮ, S. Krivicko įmonei „Fasma, AB „Gubernija“, UAB „Jupojos statybinės medžiagos“, Šiaulių apskrities generolo Povilo Plechavičiaus 6-ajai šaulių rinktinei.

Informaciją teikia Šiaulių „Aušros“ muziejaus Ryšių su visuomene skyriaus vedėja Deimantė Bačiulė, tel. (8 41) 43 36 80, Šiaulių kultūros centro direktoriaus pavaduotoja Diana Martinaitienė, tel. (8 41) 52 56 93.

KOMENTARAS

(vardas) rezultatas?


 

Apie mus | Kontaktai | Autorinės teisės | Partneriams
All rights reserved © 2002 - 2023 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2023 1st-studio.com

 
Total Timed::0.17338681sec.