Gražiausia Vilniaus panorama

Po žiemos vilniečiams ir Vilniaus svečiams duris vėl atvers aukščiausias Senamiesčio pastatas – 68 metrų aukščio Vilniaus universiteto šv. Jonų bažnyčios varpinė. Liftu arba mediniais laiptais pakilkite pasigrožėti raudonais Vilniaus stogais. Pirmame aukšte taip pat veikia Mokslo muziejus.

Svarbi Vilniaus universiteto architektūrinio ansamblio dalis yra Šv. Jonų bažnyčios varpinė, kuri buvo statyta 1600-1610 m. ir pasižymi renesanso bei vėlyvojo baroko architektūra.

Šiltuoju metų laiku sostinės panorama galima grožėtis nuo aukščiausio senamiesčio pastato – Šv. Jonų bažnyčios varpinės. Istorinėje varpinėje veikia modernus liftas ir lankytojai nevargindami kojų gali užkilti į 45 m aukštyje įrengtą apžvalgos aikštelę. Iš čia užkopus autentiškais mediniais laiptais į baliustradas senamiesčiu ir neaprėpiamais Vilniaus toliais galima gėrėtis tarsi iš paukščio skrydžio.

Lankytojus domina ir Fuko švytuoklė, kuri demonstruoja Žemės sukimosi aplink savo ašį efektą. Švytuoklės įtvirtinimo lizdas įrengtas varpinės bokšto antrajame aukšte. Nuo specialios pakylos galima stebėti, kaip švytuoja švytuoklė, kaip juda ratu ant plono lyno virš marmurinio ciferblato pagrindo pakabintas keliasdešimties kilogramų rutulys. Per dieną siūbuodamas rutulys keičia savo padėtį ir tai įrodo, kad Žemė sukasi aplink savo ašį.

Įėjimas į Šv. Jonų bažnyčios varpinę ir pirmajame aukšte veikiantį Mokslo muziejų kainuoja: suaugusiems – 8 litus, studentams, moksleiviams ir pensininkams – 5 litus.

Norintieji apsilankyti tik varpinėje į ją patekti gali iš Šv. Jonų gatvės arba per Didįjį kiemą. Norintieji apsilankyti VU architektūrinio ansamblio kiemeliuose juos galės apžiūrėti papildomai sumokėję 5 litus.

Varpinėje apsilankyti galima nuo balandžio 29 d., darbo laikas:
pavasarį, rudenį: pirmadieniais – sekmadieniais 10–19 val.,
vasarą: pirmadieniais – sekmadieniais 11–20 val.

KOMENTARAS

(vardas) rezultatas?


 

Apie mus | Kontaktai | Autorinės teisės | Partneriams
All rights reserved © 2002 - 2024 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2024 1st-studio.com

 
Total Timed::0.14931607sec.