Naujai atgims dar viena istorinė Lietuvos vertybė – Klaipėdos pilis

Klaipėdos miesto savivaldybė pasirašė sutartį su VšĮ Lietuvos verslo paramos agentūra ir Ūkio ministerija dėl vieno svarbiausių pajūrio regiono kultūros paveldo objekto – Klaipėdos pilies ir bastionų komplekso restauravimo. Pagal priemonę „Viešųjų nekilnojamųjų kultūros paveldo objektų kompleksiškas pritaikymas turizmo reikmėms“ pradedamas įgyvendinti 9,6 mln. Lt vertės projektas. Klaipėdos piliavietei atstatyti ir paversti turistams patrauklia vieta bei reprezentacinių miesto renginių erdve skirtas 8,5 mln. Lt finansavimas iš Europos regioninės plėtros fondo.

1253 m. statyta, vėliau ne kartą perstatyta ir sutvirtinta Klaipėdos pilis buvo strategiškai svarbus objektas – viena vokiečių riterių agresijos į baltų žemes bazių, daugelio tautų interesų susikirtimo taškas. Didesni pilies įtvirtinimo darbai vyko XV a. pr.: pilies gynybinė sistema buvo pritaikyta to meto artilerijos pabūklų ugniai atremti. XVI a. pastatyti žemių pylimai su bastėjomis, vėliau patobulintomis į bastionus – iš pilies gynybinės sienos išsikišusius gynybinis bokštu, pritaikytus apšaudyti prie gynybinės sienos prisiartinusius ir į nenaikinimo zoną įėjusius priešininkus. XX a. pab. piliavietėje įsikūrė Klaipėdos laivų remonto įmonė.

2002 m. restauruotoje Princo Frydricho poternoje (požeminiame koridoriuje) įkurtas Klaipėdos pilies muziejus. Lankytojams prieinamos atkastos pilies liekanos, pamatai. Pilies muziejuje galima pereiti seniausiu Klaipėdos XVII amžiaus grindiniu.

Klaipėdos pilis ribojasi su kruizinių laivų terminalu, todėl čia pirmiausia patenka į Klaipėdą atvykę turistai. Tačiau šiandien ši vieta nėra pakankamai patraukli turistams, o miestas neturi erdvės, tinkamos didelio masto renginiams organizuoti.

Įgyvendinus projektą bus atkurta Klaipėdos pilies ir bastionų komplekso rytinė kurtina, restauruotas po ja esantis Antrojo pasaulinio karo laikų dažų (kuro) sandėlis. Šiose erdvėse bus įrengtos ekspozicijos, vyks konferencijos, edukacinės programos, pritrauksiančios istorija ir kultūra besidominančius klaipėdiečius ir miesto svečius. Kartu bus sudarytos sąlygos ir reprezentacinėms miesto šventėms rengti, ir kultūriniam - pažintiniam turizmui plėtoti.

KOMENTARAS

(vardas) rezultatas?


 
Poilsiavimo ir kelionių pasiūlymai:
Poilsiavimo ir kelionių pasiūlymai 21.09.2022 - 27.09.2022 Winter concert ATTA Centre
Let's welcome winter with a concert by Jānis Lūsēns, Zigfrīds Muktupāvel, Aija Vītoliņa and the Latvian Radio big band | Žiūrėti daugiau

Apie mus | Kontaktai | Autorinės teisės | Partneriams
All rights reserved © 2002 - 2022 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2022 1st-studio.com

 
Total Timed::0.1194129sec.