Metelių regioninio parko naujos ekspozicijos simbolis - balinis vėžlys

Spalio 11 d. duris atvers nauja Metelių regioninio parko lankytojų centro ekspozicija „Ką pasakytų ežerai“. Pagrindinė tema atskleidžiama ekspozicijos turinyje – per tekstus, filmus, eksponatus, suslapstytus įdomiuose balduose – „pušų kamienuose“. Pristatant išskirtines Metelių regioninio parko gamtos ir kultūros vertybes, susipažindinama ir su rečiausiais Lietuvoje gyvūnais - baliniais vėžliais.

Metelių regioniniame parke kaip perlai žėri trys didžiausi pietų Lietuvos ežerai: Dusia, Metelys ir Obelija, čia visuomet gausu lankytojų. Šalia Dusios ežero miško apsuptyje įsikūręs lankytojų centras su skaidriomis stiklo sienomis. Šio pastato ypatybės „padiktavo” ir naujos ekspozicijos idėją - pušų vertikales, kurios tarsi atkartoja gamtos ritmą, susilieja su aplink augančiu pušynu.

Lankytojai, mėgstantys paukščius, turės galimybę juos stebėti profesionalia optine įranga tiesiog pro langą. Ekspozicijoje visiems bus įdomu daugiau sužinoti apie retuosius balinius vėžlius, kurie gyvena pietiniame parko pakraštyje, Juodabalės herpetologiniame draustinyje. Vietiniai gyventojai juos dar vadina „geležinėmis varlėmis“.

Balinį vėžlį, kaip ekspozicijos leitmotyvą, pasirinko interjerą projektavusi dizainerė Skirmantė Vaitkevičiūtė („Ekspozicijų sistemos”). Kitas įdomus jos sprendimas - baldai „pušų kamienai”, kurie tampa nuotaikos ir įspūdžio kūrėjais, pratęsia už lango augantį pušyną. O kartu šie baldai – interaktyvūs informacijos nešėjai, čia įrengti kompiuteriniai terminalai.

Kitas unikalus baldas - „siena - žemėlapis“, kuris sukasi aplink savo ašį, kad uždarytų arba atvertų konferencijų salę su stalais - galvosūkiais. Ekspozicija išlaiko pastato skaidrumą, lengvumą ir vertikalių bei horizontalių ritmą. Interjeras buvo projektuojamas taip, kad žmogui atrodytų, tarsi jis būtų ant ežero kranto tarp pušų.

Lankytojų centro ekspozicijos tikslas – sudominti ir suteikti daugiau žinių apie Metelių regioninio parko kraštovaizdį, augaliją ir gyvūniją, saugomus objektus, kad parko lankytojas vėliau galėtų savarankiškai keliauti ir pats „atrasti“ šio krašto gamtos lobius.

Metelių regioninio parko lankytojų centro (Seirijų g.2, Metelių km. Lazdijų raj.) naujos ekspozicijos „Ką pasakytų ežerai“ pristatymas visuomenei – spalio 11 d. 11 val.

Metelių regioninio parko lankytojų centro ekspozicija įrengta, įgyvendinant ES struktūrinių fondų ir valstybės biudžeto lėšomis finansuojamą projektą „Saugomų teritorijų tvarkymas“. Tai bendras Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos prie Aplinkos ministerijos ir Metelių regioninio parko direkcijos veiklos rezultatas.

Pastaraisiais metais saugomose teritorijose duris atvėrė daug naujų lankytojų centrų su įdomiomis ekspozicijomis. Po projekto „Saugomų teritorijų tvarkymas“ įgyvendinimo šiuolaikiškus lankytojų centrus turės dauguma regioninių ir nacionalinių parkų.

KOMENTARAS

(vardas) rezultatas?


 

Apie mus | Kontaktai | Autorinės teisės | Partneriams
All rights reserved © 2002 - 2024 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2024 1st-studio.com

 
Total Timed::0.1839819sec.