Istorinis LDK laivas «Vytinė» rengiasi tarptautiniams kultūros maršrutams

Š. m. lapkričio 8 d. VšĮ Trakų kultūros centras rekonstruotame istoriniame Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės laikų prekybos laive, prišvartuotame Galvės ežere, pristatė tarptautinį kultūros ir švietimo projektą „Vytinės kelias“. Vytinė – tradicinis burinis upių prekybos laivas, naudotas LDK ir jos buvusių žemių vidaus vandenų laivybai nuo XV iki XIX a. vidurio.

„Projekto tikslas – prikelti kokybiškai naujam gyvenimui senąjį LDK laikų prekybos kelią Nemunu, organizuoti tarptautinius kultūrinio turizmo maršrutus, – sako Robertas Volosevičius, senosios LDK upių laivininkystės istorijos entuziastas, Trakų kultūros centro direktorius. – Projektas skatins kultūros ir švietimo mainus su kaimyninėmis šalimis – Baltarusija, Lenkija ir Rusijos Kaliningrado sritimi, – padės puoselėti bendrą istorijos paveldą.“

Viena iš projekto veiklų – virtualaus istorinio kultūros maršruto „Vytinės kelias“ sukūrimas, apimsiantis ne tik Lietuvą, bet ir kaimynines šalis. Pasinaudojant senaisiais žemėlapiais, surinkta istorine medžiaga bus rekonstruoti pagrindiniai LDK prekybos keliai Nemunu ir Augustavo bei Frydricho kanalais, kuriais prekės pasiekdavo Gdanską ir Karaliaučių, taip pat ir Oginskio kanalas, kuriuo vytinės nuplaukdavo iki Juodosios jūros. Projekto metu vyks mokslinės-praktinės konferencijos ir seminarai, kultūros ir švietimo įstaigų darbuotojų stažuotės, bus parengtos taikomosios pažintinės ir edukacinės programos moksleiviams.

Projekte dalyvauja Gdansko nacionalinis jūrų muziejus, Baltarusijos VĮ „Grodnoinvest“, Kaliningrado Pasaulinio vandenyno muziejus ir Lietuvos partneriai – Trakų istorijos muziejus, Lietuvos jūrų muziejus, Lietuvos edukologijos universitetas bei Klaipėdos turizmo ir kultūros informacijos centras. Projektą parėmė LR kultūros ministerija ir privačios įmonės – UAB ,,Švyturys-Utenos alus“, VšĮ „Baltų amatai“ ir UAB „Trasalis“.

„Tikimės, kad projektu susidomės ir ateityje prie mūsų prisidės Lietuvos, Lenkijos, Baltarusijos ir Rusijos Kaliningrado srities pasienio miestų ir rajonų savivaldybės, kultūros ir švietimo įstaigos bei verslo įmonės, – sako R. Volosevičius. – Planuojame veiklą tęsti ir pasibaigus

projektui.“

Trakų kultūros centras maždaug prieš metus visuomenei pristatė rekonstruotą vytinę. Rekonstrukcijai naudoti istoriniai šaltiniai ir medžiaga, kurią surinko ir ištyrinėjo istorikai prof. dr. Raimonda Ragauskienė bei prof. dr. Aivas Ragauskas. Trakuose rekonstruota vytinė – 23,5 m ilgio ir beveik 6 m pločio burlaivis, sveriantis apie 30 t. Laivas pritaikytas edukacinėms programoms: jame įrengta gyvosios istorijos ekspozicija – upeivio darbo įrankiai ir buities reikmenys, drabužiai.

KOMENTARAS

(vardas) rezultatas?


 

Apie mus | Kontaktai | Autorinės teisės | Partneriams
All rights reserved © 2002 - 2024 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2024 1st-studio.com

 
Total Timed::0.47518921sec.