Rengiama galimybių studija Kuršių buities muziejui

Pradedama rengti Kuršių buities muziejaus galimybių studija. Šio turistinio objekto galimybių analizes planuojama parengti iki kitų metų pavasario. Muziejaus statybai reikalinga dokumentacija bus rengiama įgyvendinant Europos Sąjungos lėšomis finansuojamą projektą.

Kuršių buities muziejaus po atviru dangumi Pervalkoje įrengimas numatytas dar 1994 metais Vyriausybės nutarimu patvirtintame Kuršių nerijos generaliniame plane ir šiuo metu galiojančiuose naujuose teritorijos planavimo dokumentuose.Kuršių buities muziejų numatoma įkurti ties Pervalkos įlanka, kurioje yra buvusi senoji žvejų laivų prieplauka ir laivų valka.

Neringos istorijos muziejus tik iš dalies atspindi tai, kas Kuršių nerijos praeityje yra buvę, todėl toks ne tik kuršininkų, bet ir baltiškąją kuršių kultūrą reprezentuojantis kultūros židinys yra labai aktualus ne tik senosios kultūros rekonstravimo, pristatymo bei pažinimo, bet ir kultūrinio – pažintinio turizmo plėtros bei sezoniškumo mažinimo prasme.

Planuojama, kad muziejuje bus pristatomi kuršių ir kuršininkų aplinkos tvarkymo būdai, verslai, buitis ir gyvenimo būdas. Visus metus vyks edukaciniai užsiėmimai bei programos.

Rengiant galimybių studiją numatoma konsultuotis su kurorto verslininkais, tarybos nariais ir gyventojais. Muziejaus Pervalkoje dokumentacijos parengimas yra viena iš 2007-2013 m. Lietuvos, Lenkijos ir Rusijos EKPP bendradarbiavimo per sieną programos lėšomis finansuojamo projekto Kryžkelės 2.0 veiklų (Crossroads 2.0, ILPR.02.0100-96-001/10-01).

13 partnerių iš Lietuvos, Lenkijos ir Rusijos Federacijos Kaliningrado srities vienijančio projekto pagrindinis tikslas – Pietryčių Baltijos jūros regiono aplink Kuršių marias ir Aismares patrauklumo ir konkurencingumo gerinimas, siekiant didinti turistų srautus.

Projektą įgyvendinanti Neringos savivaldybės administracija Kuršių buities muziejaus galimybių studijos rengimo sutartį pasirašė su VšĮ „KULTUR“. Projekto vertė - 1 042 746 Lt.

KOMENTARAS

(vardas) rezultatas?


 

Apie mus | Kontaktai | Autorinės teisės | Partneriams
All rights reserved © 2002 - 2024 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2024 1st-studio.com

 
Total Timed::0.69865894sec.