Pasidainavimų ir pasišokimų vakaras su Trimis gulbelomis Klaipėdos etnokultūros centre

2013 m. lapkričio 21 d. 18.00 val. į Klaipėdos etnokultūros centrą (Daržų g. 10) atskries Trys gulbelas – tai trys dainingos sielos – Valdonė Barkauskaitė-Bereikienė, Vaida Naruševičiūtė ir Toma Grašytė. Susitikusios Vilniaus Lietuvos muzikos ir teatro akademijos koridoriuose gulbelių trio kartu dainuoja nuo 2011-ųjų metų.

Keliaujančių gulbių motyvas tiek dainose, tiek gyvenime Tris gulbelas lydi nuo pat dainavimo pradžios. Pirmosios kartu atrastos tribalsės dainos iš Panevėžio r. Nibragalio k. žodžiai Ne del’ ta dainuojam, kad žmones girdėtų, turem liūdnų širdį, kad nustot skaudėti paskatino mus burtis dainuoti. Na, o su kitos to paties krašto dainos Galu lauka, galu lauka trys gulbelas plauka pirmosios eilutės žodžiais atsirado ir mūsų pavadinimas. Bepigu gulbełėm iš ta krašta skristi, kad pavasarėlį gałės vėl’ sugrįžti… – kaip ir tų gulbių, taip ir mūsų gyvenimai susiklostė panašiai: Vaida grįžo į gimtąją Senąją Varėną, Valdonė nutekėjo į Vilkaviškį, o Toma liko studijų mieste Vilniuje. Tačiau mūsų, nors ir retokus sąskrydžius, paskatina graži draugystė bei didžiulis poreikis dainuoti, o ypač dainuoti trise.

Trijų gulbelių dainų skrynelė nuolatos papildoma skrendančioms gulbėms priimtiniausiu būdu – keliaujant. Tad kiekviena, kad ir neilga, kelionė mums yra galimybė ne tik susitikti, bet ir išmokti naujų dainų. Visai neatsitiktinai daugiausiai dainų mokame iš Aukštaitijos, Dzūkijos ir Suvalkijos regionų, iš kurių esame kilusios, kuriuose gyvename ir su kuriais mus sieja stiprūs dvasiniai saitai. Tai dar vienas projekto „ETNOREIDAS“, dalinai finansuojamo Lietuvos Respublikos Kultūros ministerijos, renginys.

Kviečiame į jaukų tradicinių pasidainavimų ir pasišokimų vakarą su Trimis gulbelomis

Nemokamai

KOMENTARAS

(vardas) rezultatas?


 

Apie mus | Kontaktai | Autorinės teisės | Partneriams
All rights reserved © 2002 - 2024 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2024 1st-studio.com

 
Total Timed::0.15827918sec.