Narcizų žydėjimo šventė tikisi lankytojų antplūdžio

Šiemet kurortui minint 220 metų sukaktį, simbolišku jubiliejinių renginių startu taps jau kitą savaitgalį rengiama Narcizų žydėjimo šventė. Po savaitės kurorto puošmena tapęs Vijūnėlės parkas paskęs 220 tūkstančių narcizų jūroje, o praeivius džiugins parko erdvėse skambanti gyva muzika, cirko artistų bei mimų pasirodymai, kavos ir arbatos popietės.

Druskininkiečiai irkurorto svečiai kitą savaitgalį, balandžio 11-13 dienomis, kviečiami į Narcizų žydėjimo šventę, kur galės ne tik grožėtis pražydusiais ir svajingą aromatą skleidžiančiais narcizais, pasivaikščioti alė­ja, pasivaišinti nemokamai dalijama arbata, kava ir kakava, įsiam­ži­nti žie­dų jū­ros fo­ne, bet ir pabuvoti XIX amžiaus Druskininkuose, į kuriuos nukels epochiniais kostiumais apsirengę aktoriai. Penktadienį ir šeštadienį nuo 18.30 val. Druskininkų miesto muziejaus terasoje vyks gyvos muzikos koncertai, į kuriuos kviečiami visi norintys. Mažieji šventės dalyviai taip pat neliks nuskriausti – penktadienį nuo 17.00 val. parke vyks cirko artistų – žonglierių, klounų ir gimnastų – pasirodymai.

Vie­noje gra­žiau­sių Drus­ki­nin­kų vie­tų – Vijūnėlės parke pirmieji 130 tūkstančių narcizų buvo pasodinti 2011 metų rudenį. Papildomi 90 tūkstančių narcizų sodinukų buvo pasodinti 2013 metų rudenį. Idė­ją Vi­jū­nė­lės par­ką ap­so­din­ti nar­ci­zais iš Bel­gi­jos par­si­ve­žė Drus­ki­nin­kų me­ras Ri­čar­das Ma­li­naus­kas.

Sužydės ir sakuros

Pirmuosius žiedus parke krauna ir prieš dvejus metus pasodintos 20 sakurų, kurios yra pasodintos šalia pėsčiųjų ir dviratininkų tako tarp Druskonio ežero ir Vijūnėlės tvenkinio. Sa­ku­ros ku­ror­te at­si­ra­do vie­no žy­miau­sių Lie­tu­vos vers­li­nin­kų B.Lu­bio naš­lės Ly­dos Lu­bie­nės ini­cia­ty­va, ku­ri ir pa­do­va­no­jo ku­ror­tui 20 sa­ku­rų. B.Lu­bys mė­go šį ku­ror­tą, daug nu­vei­kė dėl jo ge­ro­vės, už nuo­pel­nus vers­li­nin­kui bu­vo su­teik­tas Drus­ki­nin­kų gar­bės pi­lie­čio var­das. Ta­kas tarp Vi­jū­nė­lės ir Drus­ko­nio bu­vo mėgs­ta­ma B.Lu­bio pa­si­vaikš­čio­ji­mų ir pa­si­va­ži­nė­ji­mų dvi­ra­čiu vie­ta, to­dėl at­si­dė­ko­da­mi vers­li­nin­kui už jo nu­veik­tus dar­bus drus­ki­nin­kie­čiai ta­ką pa­va­di­no B.Lu­bio alė­ja.

Sa­ku­ras - ja­po­niš­kas vyš­nias - par­in­ko ži­no­mas ja­po­niš­kų so­dų kū­rė­jas ir bon­sų au­gin­to­jas aly­tiš­kis Kęs­tu­tis Pta­kaus­kas. Anot jo, spe­cia­liai bu­vo par­in­ka Vo­kie­ti­jo­je iš­au­gin­ta iki 40 laips­nių šal­čiams at­spa­ri sa­ku­rų veis­lė. Me­tams bė­gant ja­po­niš­kų vyš­nių la­ja iš­sip­lės iki pen­kių me­trų skers­mens ir kiek­vie­ną pa­va­sa­rį vi­lios ne­pa­kar­to­ja­mu raus­vų žie­dų re­gi­niu, ku­ris ne tik džiu­gins akį, bet ir ra­mins sie­lą.

KOMENTARAS

(vardas) rezultatas?


 

Apie mus | Kontaktai | Autorinės teisės | Partneriams
All rights reserved © 2002 - 2023 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2023 1st-studio.com

 
Total Timed::0.53233886sec.