Nevėžio senvagės – nuo naujo apžvalgos bokšto

Krekenavos regioniniame parke prie lankytojų centro iškilo 30 metrų aukščio apžvalgos bokštas. Nevėžio upės senvages ir ledynmečio suformuotą Nevėžio slėnio kraštovaizdį nuo šiol galima apžvelgti iš paukščio skrydžio.

Lankytojai, atvykę į Krekenavos regioninį parką, galės užsukti ne tik į stumbryną, susipažinti su įdomia lankytojų centro ekspozicija „Nevėžio upės senvagių įvairovė“, bet ir 125 laipteliais užlipti į naujo apžvalgos bokšto apžvalgos aikštelę, nuo kurios atsiveria kvapą gniaužianti panorama.

Nevėžio senslėnis su senvagėmis - svarbiausia Krekenavos regioninio parko kraštovaizdžio vertybė. Dabartinis Nevėžio lygumos paviršius formavosi, traukiantis paskutiniajam ledynmečiui. Ledynų tirpsmo vandenys išgraužė gilų lovio pavidalo upės slėnį. Vietovė pasižymi ypatingu raiškumu. Čia upė vingiuoja, daro dideles ir plačias kilpas. Dėl pertrūkusių vagos vingių ilgainiui atsirado daugybė pasagos formos senvagių, ežerokšnių, protakų.

Pasak Krekenavos regioninio parko direktorės Almos Kavaliauskienės, giedrą dieną iš apžvalgos bokšto galima matyti maždaug 10 kilometrų atstumu. Direkcija tikisi, kad šiais metais apžvalgos bokštas ir netoli jo įrenginėjamas Nevėžio senvagių pažintinis takas padės pritraukti dar daugiau lankytojų.

Krekenavos regioniniame parke pernai apsilankė apie 50 tūkstančių lankytojų, o į lankytojų centrą užsuko daugiau kaip 7 tūkstančiai.

Krekenavos regioninio parko lankytojų centras atvėrė duris prieš porą metų. Centre teikiama informacija lankytojams apie Krekenavos regioninio parko gamtos ir kultūros paveldo vertybes, kraštovaizdį, biologinę įvairovę, lankymo bei poilsiavimo galimybes. Čia galima įsigyti lankstinuką su parko žemėlapiu bei teikiamos ekskursijų gido ar žygio vadovo paslaugos.

Naujas Krekenavos regioninio parko apžvalgos bokštas dalinai pastatytas už Europos Sąjungos lėšas pagal projektą „Saugomų teritorijų tvarkymas (II etapas), kurį vykdo Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie AM.

Kaip informavo Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba, artimiausiu metu nacionaliniuose ir regioniniuose parkuose bus pastatyti dar 7 nauji apžvalgos bokštai. Dažniausiai jie iškyla vaizdingiausiose Lietuvos vietose: prie ežerų, upių ar kitų vandens telkinių.

KOMENTARAS

(vardas) rezultatas?


 

Apie mus | Kontaktai | Autorinės teisės | Partneriams
All rights reserved © 2002 - 2023 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2023 1st-studio.com

 
Total Timed::0.22272396sec.