Skulptūros iš šiuklių šalia Balbieriškio atodangos

Nemuno kilpų regioniniame parke, važiuojant nuo Alytaus link Prienų, būtinai stabtelėsi prie Balbieriškio atodangos. Nemunas, darydamas staigų vingį, atveria įspūdingą stačiašlaitę atodangą. „Nematęs Nemuno nuo Balbieriškio šlaitų, dar negali girtis matęs mūsų upių tėvą”- yra sakęs žymus gamtininkas Česlovas Kudaba. Tačiau skaudu, kad prie naujai sutvarkytos atodangos mėtosi kalnai šiukšlių. Gamtosaugininkai inicijavo idėją – surinkti šiukšles ir padaryti iš jų skulptūrą.

Projekto „Saugomų teritorijų tvarkymas“ įgyvendinimo metu Balbieriškio atodangoje buvo pastatyta nauja apžvalgos aikštelė ir apžvalgos pakyla, skirta norintiems daugiau sužinoti apie Didžiųjų Nemuno kilpų suformuotą kraštovaizdį, įrengti informaciniai stendai, skirti pristatyti gamtos paminklą Balbieriškio atodangą bei Nemuno kilpų regioninio parko lankytinas vietas. Įrengtos informacinės nuorodos bei ženklai, informuojantys lankytojus apie šios teritorijos lankymo ypatumus, įrengti dviračių stovai, suoliukai, pandusai žmonėms su negalia. Visa infrastruktūra yra skirta lankytojams, norintiems susipažinti su Nemuno kilpų regioninio parko vertybėmis, keliaujant automobiliais, dviračiais ar pėsčiomis.

Balbieriškio atodangos apžvalgos aikštelė ir prie jos esantys informaciniai stendai dar nesuniokoti, dar kol kas atvykstančių patogumui stovi visi suoliukai, nenupjauti draudžiantys šiukšlinti ženklai, tačiau į juos ne visi atkreipia dėmesį.

Pasak Nemuno kilpų regioninio parko direkcijos vyr. specialistės Ramutės Milušauskienės, Balbieriškio atodanga kaip magentas traukia šiukšlintojus. Iškylautojai ir vestuvininkai, atvažiavę čia pasigrožėto gamtos panorama, nesibodi palikti šiukšlių, jau nekalbant apie pravažiuojančius ir stabtelėjusius vairuotojus.

Tad šiais metais Valstybinei saugomų teritorijų tarnybai kartu su Nemuno kilpų regioninio parko direkcija kilo idėja – surinkti šiukšles nuo Balbieriškio atodangos ir pastatyti iš jų skulptūrą. Pravažiuojantys tegu mato, kokius kalnus butelių, vienkartinių indų, maišelių, buitinių atliekų palieka gamtoje.

Balandžio 24 d. (ketvirtadienį) gamtosaugininkai kartu su Balbieriškio, Prienų ir Birštono moksleiviais rinks šiukšles prie Balbieriškio atodangos ir iš šiukšlių kurs skulptūrą. Gal ši akcija privers susimąstyti ir nešiukšlinti aplinkos, kuri skirta lankymui ir gėrėjimuisi.

KOMENTARAS

(vardas) rezultatas?


 

Apie mus | Kontaktai | Autorinės teisės | Partneriams
All rights reserved © 2002 - 2023 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2023 1st-studio.com

 
Total Timed::0.18143296sec.