Magiška paroda atkeliavo į šiaulius

2014 m. gegužės 6 d., antradienį, 17 val. Šiaulių „Aušros“ muziejaus Chaimo Frenkelio viloje (Vilniaus g. 74, Šiauliai) vyks unikalios edukacinės meno pažinimo parodos „Magiškas M. K. Čiurlionio pasaulis. Zodiakas“ pristatymas. M. K. Čiurlionio kūrinius atliks Šiaulių universiteto Menų fakulteto Muzikos pedagogikos katedros doc. Irina Kudinova (fortepijonas). Įėjimas nemokamas.

Paroda veiks iki 2014 m. birželio 29 d.

„Magiškas M.K.Čiurlionio pasaulis. Zodiakas“ – tai ketvirtasis neregių meninio ugdymo ilgalaikės programos „Pažinti meną pojūčiais“ projektas. Šios programos įgyvendinimu jau antrą dešimtmetį rūpinasi Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjunga ir Lietuvos dailės muziejaus Meno pažinimo centras.

Edukacinė paroda „Magiškas M. K. Čiurlionio pasaulis. Zodiakas“ supažindina su vieno iškiliausių Lietuvos dailininkų kūryba. Lankytojams pristatomi tapytojo Arvydo Pakalkos ir keramiko bei scenografo Jono Arčikausko taktiliniai darbai, sukurti pagal M. K. Čiurlionio dvylikos paveikslų ciklą „Zodiakas“ (1906–1907). Pjaustyti, lipdyti ar lieti objektai, kuriuos galima liesti rankomis, yra tarpininkai tarp paveikslo ir žiūrovo, į parodą atėjusiam neregiui jie padeda geriau suprasti M. K. Čiurlionio paveiksluose pavaizduotas žvaigždėto dangaus poetines metaforas, pasaulio paslaptingumą ir grožį. Gamtos šlamesiai, įvairūs garsai, balsu skaitomas tekstas, M. K. Čiurlionio muzika, jūros ošimas leidžia regėjimo sutrikimų turinčiam žmogui vaizduotės ir įvairių pojūčių pagalba persikelti į magišką, užburiantį menininko sukurtų paveikslų pasaulį. Pojūčiai ir vaizduotė – svarbiausi pagalbininkai keliaujant po šią neįprastą parodą. Projektas skirtas ne vien sutrikusio regėjimo žmonėms, bet ir visiems kitiems – ir vaikams, ir suaugusiems. Parodos lankytojui prieinama įvairi informacinė medžiaga: parodos katalogai Brailio ir reginčiųjų raštu bei garsinis parodos gidas.

Šiauliuose, Chaimo Frenkelio viloje, paroda pristatoma neatsitiktinai. Vilos cokoliniame aukšte jau kelerius metus veikia nuolatinė ekspozicija „Daiktai, kurie kalba“, skirta silpnaregiams ir neregiams. Čia pristatomi „Aušros“ muziejaus eksponatai ir jų kopijos, supažindinantys su Lietuvos istorijos ir kultūros fragmentais bei šiuolaikiniu menu. Paroda „Magiškas M. K. Čiurlionio pasaulis. Zodiakas“ siekiama dar labiau padidinti kultūros prieinamumą, išplėsti meno pažinimo galimybes tarp regėjimo negalią turinčių žmonių, o sveikiesiems padėti suvokti nereginčiųjų pasaulį.

Parodos „Magiškas M.K.Čiurlionio pasaulis. Zodiakas“ pagrindiniai rėmėjai: LR kultūros ministerija, Kultūros rėmimo fondas, LR švietimo ir mokslo ministerija, Neįgaliųjų reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, Lietuvos tūkstantmečio minėjimo direkcija, Vilniaus miesto savivaldybė, Vilniaus senamiesčio Rotary klubas, Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjunga, Lietuvos aklųjų biblioteka, VšĮ „Brailio spauda“.

Organizatoriai: Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjunga ir Lietuvos dailės muziejaus Meno pažinimo centras, partneris – Šiaulių „Aušros“ muziejus.

Informaciją teikia Šiaulių „Aušros“ muziejaus Dailės skyriaus vedėja Odeta Stripinienė, tel. (8 41) 43 96 75.

KOMENTARAS

(vardas) rezultatas?


 

Apie mus | Kontaktai | Autorinės teisės | Partneriams
All rights reserved © 2002 - 2024 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2024 1st-studio.com

 
Total Timed::0.24034095sec.