Joji Hirota ir grupės pasirodymai Lietuvoje

Japonijos ambasada Lietuvoje Lietuvos žmonėms dovanoja kompozitoriaus, japoniškų taiko būgnų ir bambukinės fleitos shakuhachi virtuozo, dainininko Joji Hirota ir grupės pasirodymus, kurių metu aidės japoniškų būgnų taiko garsai.

Joji Hirota augo Hokkaide (Japonija), šiuo metu gyvena Londone (Didžioji Britanija). Jo sėkminga karjera trunka jau 30 metų. Per šiuos metus atlikėjas išleido 16 albumų, turtingų dinamiškais ritmais ir melodijomis, atspindinčiomis gamtą ir kasdienos grožį.

2003 m. Joji Hirota buvo įteiktas Japonijos ambasadoriaus Didžiojoje Britanijoje J.E. M.Orita padėkos raštas už Japonijos kultūros sklaidą užsienio šalyse per muziką. Nuo to laiko atlikėjas toliau dirba su daug įvairiausių projektų. Pastaraisiais metais Joji Hirota drauge su Londono Metropoliteno orkestru organizavo labdaros koncertus Didžiojo Britanijoje ir Japonijoje. Po 2011 m. Japoniją nuniokojusio žemės drebėjimo, Joji Hirota stengėsi paremti nukentėjusius nuo nelaimės žmones.

Taiko – tradicinė japoniška perkusijos forma, naudojant didelius būgnus. Bėgant laikui, šių būgnų funkcija skyrėsi: nuo priemonės bendravimui, kariniams veiksmams, teatrinio akomponimento iki religinių apeigų, festivalių ir pramogų. 1900-aisiais taiko būgnai tapo muzikine meno forma, kuri apjungė muzikinį ansamblį ir griežtai suderintus judesius. Tokį taiko žinome ir šiandien.

Vienas iš išskirtiniausių taiko bruožų – tai dinamiškas grojimo stilius. Grojimas taiko būgnais yra garsus, tvirtas ir greitas, kupinas daug suderintų judesių.

Koncertai vyks:

Vilniuje

Birželio 8 d. 19:00 val. Vilniaus Azijos dienų metu (Vilniaus Rotušės aikštė)

Kaune

Birželio 9 d. 18.00 val. Vytauto Didžiojo universiteto Didžiojoje salėje (S.Daukanto g. 28, Kaunas)

Renginio partneris Vytauto Didžiojo universitetas

Renginiai yra nemokami!

KOMENTARAS

(vardas) rezultatas?


 

Apie mus | Kontaktai | Autorinės teisės | Partneriams
All rights reserved © 2002 - 2024 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2024 1st-studio.com

 
Total Timed::0.16605115sec.