Kviečia 10-asis Žagarės Vyšnių festivalis

Žagarės regioninio parko direkcija kasmet organizuoja šio krašto tradicijas ir kultūrą populiarinantį Žagarės vyšnių festivalį, kuris sutraukia svečius iš tolimiausių Lietuvos regionų bei užsienio šalių. Šiais metais 10-asis Žagarės vyšnių festivalis vyks liepos 17-20 dienomis, jo tema - „Renkasi geriausieji“.

Žagarės vyšnių festivaliu siekiama plėtoti Šiaurės Lietuvos, buvusios žemgalių teritorijos kultūrą, kurti išskirtinį, patrauklų Žagarės, kaip turizmo, kaip vieno seniausių Lietuvos miestų įvaizdį.

Šis renginys - nekomercinis, todėl Žagarė yra vienintelė vieta, kur galima nemokamai pamatyti talentingiausių įvairių sričių menininkų pasirodymus. Džiugu, kad 2013 metų festivalį aplankė daugiau nei 40 tūkstančių lankytojų.

Kaip ir kasmet, šventė prasidės ketvirtadienį Šv. Mišiomis Naujosios Žagarės Šv. Apašt. Petro ir Povilo bažnyčioje. Po jų pakvies Nacionalinės premijos laureato Giedriaus Antano Kuprevičiaus kūrybos pristatymas ir Birštono Jazz festivalio Grand Prix laureato Valerijaus Ramoškos ir grupės koncertas Žagarės dvaro parke. Pirmąją festivalio dieną užbaigs „Sidabrinės gervės naktys 2014 Žagarėje“. Renginys prasidės kino popiete su Lietuvos kino legendomis, kurioje dalyvaus aktorius Juozas Budraitis ir režisierė Galina Dauguvietytė. Po pašnekesio bus pristatomi filmai „Kai auga medis“ (rež. Birutė Sodeikaitė), „Anglijos karalienė pagrobė mano tėvus“ (rež. Ernestas Jankauskas) ir „Santa“ (rež. Marius Ivaškevičius).

Antroji festivalio diena (liepos 18 d.) prasidės Baltijos šalių konkūrų lygos I etapu. Penktadienio popietę vyks Žagarės vyšnių festivalio turgaus atidarymas, kuris šiais metais organizuojamas jau net 3 dienas, o vakarą drebins Muzikos Asociacijos Metų Apdovanojimų M.A.M.A. 2013 nugalėtojai – MC Mesijus, Giedrė, Jazzu ir Leon Somov, G&G Sindikatas. Po koncertų iki paryčių šėlti kvies diskoteka su DJ Rubin/SoundTraffik.

Šeštadienis (liepos 19 d.) – didžioji Žagarės vyšnių festivalio diena, sutraukianti daugiausia lankytojų ir svečių. Jos akcentas – originalumo festivaliui suteikianti Kaliausių manija, užvaldysianti festivalio dalyvius nuo 12 val. Čia lauks kaliausių šokiai, žaidimai, VIP kaliausės, paštas, vaišės, košė, lopų siuvimas, apranga, transportas, teatras, edukacijos bei piešinių paroda, o 16 val. visos kaliausės pačiomis įvairiausiomis transporto priemonėmis dums į Žagarės regioninio parko vyšnių sodą. Šeštadienio vakarą pratęs koncertinė programa Žagarės dvaro parke, kur gerbėjų lauks ne tik Muzikos Asociacijos Metų Apdovanojimų M.A.M.A. 2013 nugalėtojai Electronic I bei Biplan, bet ir geriausia visų laikų Baltijos šalių grupė BrainStorm (Latvijoje – Prata Vetra). Specialiai jubiliejiniam festivaliui skirtoje muzikinėje meninėje vizualizacijoje „Tik 12 natų“ dalyvaus Vytautas Grubliauskas ir Modestas Jukna. Po šventinių fejerverkų koncertuos Česlovas Gabalis su grupe „Pelenai“, po jo – diskoteka su Zip FM Radistu DJ Jovani.

Sekmadienio (liepos 20 d.) akcentai – Rolando Kazlo poetinė-muzikinė pramonė „Darbai ir dyvai“, skirta specialiai K. Donelaičio „Metams“, ir jubiliejinis valstybinės premijos laureato A. Raudonikio kūrybos pristatymas, kuriame dalyvaus 11 solistų ir Lietuvos valstybinis pučiamųjų instrumentų orkestras „Trimitas“.

Keturias dienas vyksiantį renginį papildys žirgų konkūrai, futbolo varžybos, atrakcionai, varžytuvės ir kitos staigmenos.

Žagarės vyšnių festivalio programoje, kurioje dalyvaus įvairių sričių menininkai, kiekvienas atvykęs galės surasti kažką savo akiai ir širdžiai.

Žagarės vyšnių festivalio programa - http://zagaresrp.am.lt/VI/index.php#a/511

KOMENTARAS

(vardas) rezultatas?


 

Apie mus | Kontaktai | Autorinės teisės | Partneriams
All rights reserved © 2002 - 2024 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2024 1st-studio.com

 
Total Timed::0.16252184sec.