Didžiausio pasaulio dienraščio anglų kalba žurnalisto viešnagė Šiaulių "Aušros" muziejuje

2014 m. liepos 20 d. Šiaulių „Aušros“ muziejuje lankėsi didžiausio pasaulyje dienraščio anglų k. „The Times of India“ žurnalistas Kounteya Sinha. Kelionėje po Lietuvą žurnalistą lydi Lietuvos Respublikos nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius Indijos Respublikoje Laimonas Talat-Kelpša.

Į kasmetinį ambasadorių suvažiavimą, vykusį liepos 16 d. Vilniuje, atvykęs Lietuvos Respublikos nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius Indijos Respublikoje Laimonas Talat-Kelpša, paviešėti Lietuvoje ir susipažinti su mūsų kraštu pakvietė Indijos dienraščio „The Times of India“ anglų kalba žurnalistą Kounteyą Sinhą. Svečias jau parengė keletą straipsnių apie Lietuvą. Labiausiai jį domina tiesioginiai Lietuvos ir Indijos ryšiai. Dėl to kelionės maršrute atsirado ir „Aušros“ muziejus, kur saugomas Šiauliuose gyvenusio ir kūrusio architekto, poeto, vertėjo Vytauto Jono Nistelio (1922–1986) kūrybinis palikimas, siejamas su vienu garsiausių Indijos poetų, vadinamu Indijos tautos sąžine – Rabindranatu Tagore (1861–1941).

V. J. Nistelis Šiauliuose su pertraukomis dirbo nuo 1950 m. iki mirties. Projektavo naujus miesto kvartalus, parengė tuomečių kino teatro „Tiesa“, Šiaulių rajono vykdomojo komiteto rekonstrukcijos projektus, suprojektavo Didždvario gimnazijos priestatą, privačių namų, suplanavo Kuršėnų, Linkuvos, Šeduvos, Rokiškio, Pandėlio, Obelių, Pakruojo centrus.

Studijuodamas ir dirbdamas visą laisvalaikį skyrė užsienio kalboms ir filosofijai. Buvo poliglotas, iš dešimties užsienio kalbų vertė ir pats kūrė poeziją. Nuo 1944 m. susidomėjo Indijos poeto R. Tagorės kūryba, pradėjo ją versti. 1972 m. išėjo R. Tagorės „Lyrika“, versta V. Nistelio. Rinkinį sudaro 4 dalys: „Sodininkas“, „Jaunatis“, „Vaisių rinkimas“ ir bene garsiausia bei pasaulinę šlovę ir pripažinimą pelniusi „Gitandžali“, kurioje aiškinama Aukščiausioji tiesa ir už kurią R. Tagorei 1913 m. paskirta Nobelio premija. Vertimai pakartotinai publikuoti 2000 m. „Pasaulinės literatūros bibliotekos“ serijos knygoje: Rabindranatas Tagorė „Poezija. Proza“ ir 2005–2007 m. išleistuose suvenyrinio pobūdžio R. Tagorės poezijos rinkiniuose.

Svečius priėmė „Aušros“ muziejaus direktoriaus pavaduotoja Virginija Šiukščienė, kuri supažindino su muziejuje saugomais V. J. Nistelio R. Tagorės poezijos vertimų rankraščiais, mašinraščiais, laiškais, knygomis. Susitikime dalyvavo V. J. Nistelio sutuoktinė architektė Apolonija Nistelienė iš Kauno ir literatūrologė Dalia Striogaitė (Šiauliai). A. Nistelienė pasakojo apie velionio sutuoktinio literatūrinę veiklą, kuo jį sudomino R. Tagorės kūryba. D. Striogaitė, redagavusi keletą V. J. Nistelio poezijos rinkinių, kalbėjo apie jo poeziją ir vertimus. Žurnalistą K. Sinha domino V. Nistelio gyvenimo aplinkybės, poezijos vertimų ypatumai. Artimiausiu laiku straipsnis apie V. Nistelį, jo susidomėjimą R. Tagorės poezija ir filosofija, vertimus bus publikuotas dienraštyje „The Times of India“ (http://timesofindia.indiatimes.com/).

V. Šiukščienė svečius supažindino su Chaimo Frenkelio vilos ekspozicija, su ambasadoriumi L. Talat-Kelpša aptarė bendradarbiavimo galimybes, tarėsi dėl parodų iš Indijos eksponavimo „Aušros“ muziejuje.

Informaciją teikia Šiaulių „Aušros“ muziejaus direktoriaus pavaduotoja Virginija Šiukščienė tel. (8 41) 52 43 98; 8 672 2 11 52.

KOMENTARAS

(vardas) rezultatas?


 

Apie mus | Kontaktai | Autorinės teisės | Partneriams
All rights reserved © 2002 - 2023 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2023 1st-studio.com

 
Total Timed::0.14245892sec.