Virtuali paroda «Palanga, Palanga! Stebuklinga pakrante!»

Lietuvą lepinant kone rekordiniam karščiui, Lietuvos nacionalinė biblioteka ragina atsikvėpti ir kviečia į atostogomis alsuojančią virtualią parodą „Palanga, Palanga! Stebuklinga pakrante! Geltonieji smėliai, mėlynoji banga!“ XX a. pirmoje pusėje ir tarpukariu Palangos miesto, apylinkių, pajūrio vaizdus fotografavo ir atvirukus leido pirmoji Palangos fotografė Paulina Mongirdaitė, Ignas Stropus, Balys Stadzevičius ir Swietlińskio leidykla Vilniuje, Mickevičiaus knygynas Palangoje ir A. Kunkio knygynas Klaipėdoje, P. Ruseckas ir Ona Vitkauskytė Kaune.

Atvirukuose – simboliais virtę objektai: Baltijos jūra, Palangos tiltas, paplūdimys, kopos, Birutės kalnas, Tiškevičių rūmai ir parkas, Kurhauzas. Jų stilistika atitinka to laiko dvasią ir puikiai išreiškia idilišką miestelio įvaizdį, suteikia ypatingą galimybę pažvelgti į Palangos praeitį, stebėti kaip vasarojo mūsų proseneliai ir seneliai, kaip nedidelis žvejų kaimelis tapo populiariausiu Lietuvos pajūrio kurortu. Palanga pasikeitė, tik neišnyko vasarėjant vis pasikartojanti trauka vėl ir vėl ten sugrįžti....

Parodoje pristatomi 1921-1935 m. išleisti atvirukai iš Meno skyriaus fondo ir leidiniai „Palangos pajūris“ (1931), „Palangos pliažas“ (1932), „Palanga“ (1933), „Baltijos pliažas“ (1933), „Pliažas“ (1931-1933) iš portalo epaveldas.lt. , nuotaikingai iliustruojantys kurortinio gyvenimo dvasią Nepriklausomoje Lietuvoje.

Gražios vasaros Palangoje!

Virtuali paroda„Palanga, Palanga! Stebuklinga pakrante!“

KOMENTARAS

(vardas) rezultatas?


 

Apie mus | Kontaktai | Autorinės teisės | Partneriams
All rights reserved © 2002 - 2024 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2024 1st-studio.com

 
Total Timed::0.15406299sec.