Į Žuvintą – stebėti gervių

Kiekvieną vakarą Žuvinto ežere stebina šurmulys: daugiau nei 200 gervių, keli šimtai pilkųjų žąsų, kormoranų, pulkai baltųjų garnių triukšmingai renkasi į nakvynę ežero saloje ir gretimuose augalijos sąžalynuose. Čia pat grobio ieško jūrinių erelių šeimyna, sukasi didžiuliai būriai pempių ir varnėnų. Žuvinto rezervato direkcija specialiai visą šią savaitę sudarys sąlygas norintiems pasigrožėti įsimintinu reginiu, leisdama lankytojams stebėti paukščius iki 20 val. vakare.

Įsimintinais rugsėjo pradžios paukščių sankaupų stebėtojais galima tapti atvykus į Žuvinto rezervato gamtos taką arba stebint sparnuočius pro teleskopus nuo rezervato direkcijos pastato apžvalgos bokšto.

Iš aplinkinių laukų šeimomis, didesniais ar mažesniais pulkais į ežero sąlą nakvynėn gervės ima rinktis dar prieš 18 val. ir skrenda iki sutemstant. Tad norint pasigrožėti reginiu, tuo metu jau pravartu būti stebėjimų bokštelyje. Iš anksto (tel. +370 315 49540; [email protected]) pranešus direkcijai, sudarysime sąlygas naudotis direkcijos teleskopais. Tikimės, kad paukščiai čia rinksis iki rugsėjo vidurio.

Pirma šįmet atlikta apskaita parodė, jog gervės lieka ištikimos didžiausiai Lietuvos pelkei. Rugpjūčio 20 d. vakare 1220 gervių parplasnojo nakvynėn į Žuvinto palių Rudės plynę ir ežero salą.

Lietuvoje yra vos kelios vietos, kur gervės taip gausiai apsistoja pasiilsėti prieš išskrendant. Žuvinto, Novaraisčio pelkių, Sulinkių durpyno, dar keleto raistų atviros teritorijos masina šiuos vis gausėjančius triukšmingus paukščius.

Praėjusių metų vasaros pabaigoje Žuvinte buvo susitelkę rekordiškai daug - virš 2100 gervių. Aplinkiniuose laukuose jos maitinosi, javų ražienose ir nušienautose pievose rankiojo grūdus ir smulkius gyvūnėlius. Šįmet sankaupose gervių skaičius gali būti ir mažesnis, nes kai apylinkėse rugiapjūtė ankstyvesnė, o ūkininkai anksčiau aria ražienas - gervėms darosi sudėtinga susirasti pakankamai maisto ir paukščiai ilgiau neužsibūna.

KOMENTARAS

(vardas) rezultatas?


 

Apie mus | Kontaktai | Autorinės teisės | Partneriams
All rights reserved © 2002 - 2023 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2023 1st-studio.com

 
Total Timed::0.22836804sec.