Palangoje pajūrio gelbėtojai baigė sėkmingą kurortinį sezoną

Pasibaigus kurortiniam sezonui, pirmadienį budėjimą Palangos paplūdimiuose baigė ir pajūrio gelbėtojai.
Pasak poilsiautojų saugumu besirūpinančio Vandens motociklų klubo prezidento Jono Pirožniko, maudynių sezonas kurorte buvo sėkmingas – gelbėtojų prižiūrimuose Palangos paplūdimiuose šią vasarą nenuskendo nė vienas poilsiautojas. „Per vasarą Palangos teritorijoje skendo 7 žmonės, jie visi buvo išgelbėti bei perduoti medikams“, – sakė J. Pirožnikas.


Pasak gelbėtojų vadovo, nemažai galimų nelaimių pavyko išvengti, kadangi gelbėtojai didžiulį dėmesį skyrė prevencijai, ypač netoleruojamas buvo alkoholio vartojimas paplūdimiuose. „Per vasarą buvo apie 60 atvejų, kai neblaivius poilsiautojus iš paplūdimio teko išprašyti – gražiuoju, arba pasitelkus policijos pareigūnus. Visuomet laikomės principo, jog neblaivius asmenis gelbėti reikia krante, kad vėliau nereikėtų pulti į vandenį“, – kalbėjo J. Pirožnikas.
Šiemet Palanga maudynių mėgėjams pasiūlė naujovę – atsižvelgiant į palangiškių bei svečių poreikius, dar prieš prasidedant kurortiniam sezonui buvo keletu valandų pratęstas pajūrio gelbėtojų darbo laikas bei, be jau daugelį metų esančių, įsteigti trys papildomi gelbėjimo postai.  Pasak J. Pirožniko, ši naujovė labai pasiteisimo. „Mano nuomone, ateityje reikėtų įsteigti ir dar vieną gelbėjimo postą – už Nemirsetos, ties Klaipėdos rajono riba“, – teigė Palangos gelbėtojų vadovas.
Įpusėjus rugsėjui pajūryje laikosi šilti orai, todėl pajūryje žmonių yra nemažai, tačiau besimaudančiųjų jūroje beveik nebeliko. Tad, pasibaigus kurortiniam sezonui, kurorto komunalininkai jau išveža iš pajūrio inventorių – persirengimo kabinas, suolus, šiukšlių dėžes. Tiesa, suolai ties įėjimais į paplūdimius liks maždaug iki spalio vidurio. Taip pat dar kurį laiką centriniame paplūdimyje liks keletas persirengimo kabinų, kadangi, pasak UAB „Palangos komunalinis ūkis“ direktoriaus Konstantino Skieraus, norinčiųjų pasimaudyti jūroje, nors ir nedaug, bet dar yra.
„Ankstesniais metais iki rugsėjo vidurio persirengimo kabinų paplūdimiuose nelaikydavome, bet šiemetinis rugsėjis yra neįprastai šiltas – galima sakyti, geresnis, nei buvo rugpjūtis, tad žmonių paplūdimiuose tikrai dar yra“, – sakė K. Skierus. Komunalininkų vadovo teigimu, kiek ilgai persirengimo kabinos liks paplūdimyje, priklausys nuo orų.

KOMENTARAS

(vardas) rezultatas?


 

Apie mus | Kontaktai | Autorinės teisės | Partneriams
All rights reserved © 2002 - 2023 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2023 1st-studio.com

 
Total Timed::0.25163889sec.