Kviečiame į (ne)rimtą vakarą Bažnytinio paveldo muziejuje!

Kai nuskamba širdžiai, protui ir jausmams lemtingas pranašiškas įspūdingas žodis „bažnytinis menas“, mumyse tarsi nejučia suspurda, bunda keliasi kažkoks nenumaldomas gėris – ir visai nesvarbu, kokius pasaulio žiaurumus, gyvenimo neišvengiamumus ar žmogiškas aistras tas menas į mus belietų.

Ar įmanoma nors kiek panašaus poveikio viltis tikėtis sulaukti iš matematinių menų knygos?

Romualdas Kašuba

2014 m. spalio 14 d., antradienį, 17 val. Bažnytinio paveldo muziejuje vyks dr. Romualdo Kašubos knygos „Ne(t)rimta knyga“ pristatymas. Renginyje dalyvaus autorius, knygos iliustratorė Indrė Kasiulaitytė, matematikas doc. dr. Edmundas Mazėtis, mokytoja ekspertė Zina Šiaulienė, verslininkas Teisutis Būda.

Knygos autorius, Vilniaus universiteto docentas Romualdas Kašuba – vienas iš tų retų mokslininkų, kurie gali įdomiai ir patraukliai kalbėti apie savo tyrinėjamą sritį. Su humoru pasakodamas savo matematines-menines idėjas jis išjudina kiekvieno skaitančiojo ar klausančiojo loginį mąstymą ir įtraukia į skaičių pasaulį, kuris, pasirodo, gali būti neįtikėtinai gyvas, įdomus ir netgi paprastas.

Šį kartą šmaikštus ir talentingas pasakotojas, matematikos populiarintojas pristato skaitytojui knygą, kurią pats apibūdina kaip „kelių menų junginį“. Keturiasdešimt septyniuose proveržiuose / knygos skyriuose R. Kašuba supina ir pasakojimą, ir skaičiavimą. Autorius siekia dar kartą pademonstruoti, kad aritmetika nėra baisi ir kad viską, ką per amžius sukaupė šis mokslas, galima papasakoti linksmai ir paprastai. Kartu skaitytojas, pasinėręs į neskubų ir įtraukiantį pasakojimą apie aritmetikos meną, turėtų atrasti persipynusias kūrybingumo ir logikos, emocijos ir proto, žodžio ir skaičiaus gijas. Šią menų sintezę taip pat praturtina dailininkės ir R. Kašubos mokinės I. Kasiulaitytės iliustracijos.

 

Ką dar čia būtų galima tarstelėti? Ši knyga yra vadinamoji absoliučiojo spektro knyga: rimtam skaitytojui ji gali pasirodyti nerimta, o nerimtam skaitytojui, atvirkščiai – dar (ne)rimtesnė.

R. Kašuba

KOMENTARAS

(vardas) rezultatas?


 

Apie mus | Kontaktai | Autorinės teisės | Partneriams
All rights reserved © 2002 - 2023 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2023 1st-studio.com

 
Total Timed::0.16715693sec.