"Vilnius Mama Jazz’ 14" festivalyje pasirodys muzikos virtuozai T. Blanchardas ir M. Turneris

Jau visai netrukus Vilnius keturioms dienoms virs džiazo karalyste – lapkričio 13-16 dienomis čia vyks kasmetinis muzikos festivalis „Vilnius Mama Jazz’ 14“. Tryliktąjį kartą rengiamame festivalyje gros ryškiausi nūdienos džiazo virtuozai: Terence Blanchardas, Markas Turneris, Vladimiras Tarasovas, įspūdingą pasirodymą surengs šiuolaikinio džiazo legenda Gregas Osbis, koncertuos į jokius rėmus netelpanti grupė „Kneebody“ ir daugybė kitų.

Festivalis „Vilnius Mama Jazz“ šiemet vyks pagrindinėse Vilniaus scenose: Lietuvos nacionaliniame dramos teatre, Lietuvos rusų dramos teatre bei muzikos klube „Tamsta“. Bilietus į festivalį platina „Tiketa“.

Šiemet tarp laukiamiausių atlikėjų, eilė puikiai žinomų vardų. Pirmą kartą į Lietuvą atvyksta vienas garsiausių šių laikų muzikantų ir kompozitorių, kurio trimitas skamba daugiau kaip penkiasdešimtyje filmų, tarp kurių „Džija“ (1998), „25-a valanda“ (2002) „Savas žmogus“ (2006) ir daugybėje kitų. Nors Terencas Blanchardas geriausiai žinomas kaip klasikinės hard-bop džiazo tradicijos tęsėjas, tačiau visai neseniai muzikantas sulaukė sėkmės plėtodamas naują – Afrikietišką fusion stilių.

Kitas ne ką mažiau nusipelnęs atlikėjas – Markas Turneris. Jį lengvai atpažinsime iš išskirtinio tono, grakščių improvizacijų bei sudėtingų kompozicijų. Dėl savo nepaprastų talentų, šiandien Markas yra laikomas vienu gerbiamiausių saksofonistų. Visose savo muzikinėse improvizacijose M. Turneris išlaiko harmoniją, ritmiškumą ir nuoseklumą. Su kuo M. Turneris begrotų, galima būti tikru – klausą pasieks tik šviesiausi ir švariausi garsai. M. Turneris atvyksta į Lietuvą jau spėjęs išleisti šešis albumus.

Vienas talentingiausių pasaulio laisvojo džiazo meistrų, būgnininkas, perkusininkas ir įspūdingų instaliacijų kūrėjas Vladimiras Tarasovas taip pat pasirodys „Vilnius Mama Jazz“ festivalyje. Nepataisomu garsų mylėtoju dažnai vadinamo Lietuvoje gyvenančio V. Tarasovo kuriama muzika pakylėja ne tik šalies meną, tačiau ir kultūros sampratą apskritai. Pamatyti šio talentingo muzikanto pasirodymą su orkestru galimalapkričio 15 dieną Lietuvos nacionaliniame dramos teatre.

Spalvingas, jokių stiliaus rėmų nevaržomas „Vilnius Mama Jazz“ festivalis sostinėje vyksta nuo 2002-ųjų metų. Jo scenoje galima išgirsti ir išvysti visko: nuo pasaulinių žvaigždžių „all stars“ projektų ir šiuolaikinio postbopo iki nebyliojo kino gyvo įgarsinimo bei „Led Zeppelin“ kūrinių aranžuočių. Margą festivalio programų įvairovę vienija trys esminiai veiksniai: kokybė, originalumas ir aktualumas.

Festivalio programa:

2014 m. lapkričio 13 d. Lietuvos rusų dramos teatras Pae Kollektiiv (Estija) The Terence Blanchard E-Collective (JAV)

 

2014 m. lapkričio 13 d. „Tamsta“

Ąžuolo Paulausko projektas „Evoliucija“ (Lietuva)

 

2014 m. lapkričio 14 d. Lietuvos rusų dramos teatras Leonardas Pilkauskas ir Paulius Volkovas - D'pendent Ensemble (Lietuva) Mark Turner Quarter (JAV)

 

2014 m. lapkričio 14 d. „Tamsta“

Lietuvos muzikos ir teatro akademijos bigbendas (vad. D. Golovanovas)

 

2014 m. lapkričio 15 d., Lietuvos nacionalinis dramos teatras Hubert Dupont Jasmim (Prancūzija)

 

2014 m. lapkričio 15 d., Lietuvos nacionalinis dramos teatras Vladimir Tarasov & Lithuanian Art Orchestra (Lietuva) Gobelenas (Tapestry)

 

2014 m. lapkričio 16 d., Lietuvos nacionalinis dramos teatras Markus Pesonen „Hendectet” (Vokietija, Suomija, Norvegija, Švedija, Danija, Lietuva) „Kneebody“ (JAV)

2014 m. lapkričio 16 d., Lietuvos nacionalinis dramos teatras Steve Coleman and Five Elements (JAV)

Išankstinius bilietus „Tiketa“ klubo nariai gali įsigyti su 20 proc. nuolaida nuo rugsėjo 25 dienos. Ne klubo nariams bilietai parduodami nuo rugsėjo 29 dienos.

KOMENTARAS

(vardas) rezultatas?


 

Apie mus | Kontaktai | Autorinės teisės | Partneriams
All rights reserved © 2002 - 2024 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2024 1st-studio.com

 
Total Timed::0.39759398sec.