Nidos švyturiui - 140 metų

Šiemet sukanka 140 metų, kai pradėjo veikti Nidos švyturys. Šio navigacinio ženklo paskirtis - padėti orientuotis jūreiviams Baltijos jūroje ir specialiu sutartiniu ženklu (2 trumpi ir vienas ilgas blyksnis) informuoti, jog čia nėra uosto.

Pirmojo Nidos švyturio statyba buvo pradėta 19 amžiaus aštuntojo dešimtmečio pradžioje. 27 metrų aukščio bokštas buvo statomas kartu apželdinant 51,4 metro aukščio Urbo kalną.

Švyturys pradėjo veikti 1874 metų spalio 24 dieną. Jo link vedė akmenimis grįstas takas su 200 laiptelių, kurie išlikę iki šių dienų.

Baigiantis Antrajam pasauliniam karui, 1944 metais besitraukiantys vokiečių kareiviai švyturio bokštą susprogdino. Tačiau jau 1945 metais jis buvo atstatytas, o 1953 metais - perstatytas.

Dabartinis Nidos švyturys - tai gelžbetoninis bokštas su horizontaliomis raudonomis ir baltomis juostomis. Jo aukštis - 29,3 metro. Švyturys siunčia baltos šviesos signalus, kurie matomi jūroje už 41 kilometro.

Nidos švyturys įrašytas į pasaulio šviesos ženklų knygas, pažymėtas jūrlapiuose, aprašytas locijose. Jo krištolo lęšis pagamintas Charkovo srities Iziumio gamykloje. Prieš įmontuojant į švyturį, šis krištolas buvo eksponuotas parodoje Prancūzijoje, kur pelnė apdovanojimą.

Švyturyje yra net 6 lempos, bet vienu metu šviečia tik viena, kuriai perdegus automatiškai užsidega kita. Šviesos signalus ji siunčia tik tamsiu paros laiku: temstant lempa automatiškai įsijungia, o švintant - išsijungia. Radijo signalai siunčiami į erdvę visą parą.

KOMENTARAS

(vardas) rezultatas?


 

Apie mus | Kontaktai | Autorinės teisės | Partneriams
All rights reserved © 2002 - 2024 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2024 1st-studio.com

 
Total Timed::0.27396989sec.