Japonijos ambasada Lietuvoje maloniai kviečia susipažinti su Japonijos tradicine pop kultūra

Japonijos ambasada Lietuvoje maloniai kviečia susipažinti su Japonijos tradicine pop kultūra. Lapkričio 4 – 8 dienomis vyks renginių ciklas, kurio metu pirmą kartą Lietuvoje bus rodomas dokumentinis filmas „Ponia Minako – paskutioniji geiša“ bei pristatoma Edo kultūra.

Edo kultūrą kūrė ne nuostabiais rūbais išsipuošusios princesės ar valdžią turėję samurajai. Edo kultūra buvo kuriama ir išlaikyta paprastų Edo žmonių. Jošivara malonumų kvartalas buvo vienintelis geišų rajonas Edo mieste (dabartinis Tokijas). Aukščiausio rango malonumų kvartalo pastoviems klientams geišos buvo puikios įvairaus meno rūšių atlikėjos: šiamiseno, rankomis mušamų būgnų, japoniškų taiko būgnų atlikėjos bei dainininkės. Todėl jos daug metų kiekvieną dieną daug praktikuodavosi. Jei neišlaikydavo visų menų egzaminų, geiša taip ir netapdavo. Kariams buvo draudžiama įeiti su kardu į Jošivaros malonumų kvartalą. Sakoma, jog Jošivara yra vieta, kur užgimė Japonijos taiki kultūra. Ši paprastų žmonių sukurta Edo kultūra bus pristatyta per Jošivaros geišas, apie kurias pasakojama dokumentiniame filme, bei daigakura žongliravimo pasirodymą.

Renginiai vyks:

Lapkričio 4 d. (antradienis), 17.00 val.

Kovalevskio auditorija, Vilniaus universiteto Orientalistikos centras (Universiteto g. 5, Vilnius)

1. Dokumentinis filmas „Ponia Minako – paskutinioji geiša“

2. Prof. emerito iš Rikkyo universiteto p.Kendži Vatanabė paskaita „Kardai, Jošivaros malonumų kvartalas ir Japonijos kultūra“

Lapkričio 7 d. (penktadienis), 17.30 val.

I-414 Konferencijų salė, Mykolo Romerio universitetas (Ateities g. 20, Vilnius)

1. Dokumentinis filmas „Ponia Minako – paskutinioji geiša“

2. Kacumaru Okinaja daikagura pasirodymas

Lapkričio 8 d. (šeštadienis), 15.00 val.

Didžioji Aula, Vytauto Didžiojo universitetas (Gimnazijos g. 7, Kaunas)

1. Dokumentinis filmas „Ponia Minako – paskutinioji geiša“

2. Kacumaru Okinaja daikagura pasirodymas

Paroda: visų renginių metu bus eksponuojami Ukiyo-e, tradicinis japoniškas medinis apavas ir t.t.

Dokumentinis filmas

„Ponia Minako – paskutinioji geiša“

Jošivaros malonumų kvartalo menų ir paskutiniosios jų atlikėjos istorija. Dokumentinis filmas buvo kuriamas nuo 2005 m. vasaros iki 2010 m. sausio mėn. artimai bendraujant su Jošivaros geiša ponia Minako, kuri aktyviai užsiėmė savo veikla iki pat 2010-ųjų, kai sulaukusi 90-ies metų iškeliavo anapilin. Dėl 1958 metais išleisto įstatymo Jošivaros malonumų rajonas buvo priverstas baigti savo veiklą, tačiau ponia Minako savo veiklą tęsė kituose malonumų rajonuose už Jošivaros ribų. Ši jos veikla užfiksuota dokumentiniame filme.

Daikagura – tradicinis žongliravimas

Tradiciškai daikagura buvo tarsi talismanas žmonėms, kurie varė lauk velnius. Tai žongliravimo menas. Pasirodymo metu yra naudojamas japoniškas skėtis, o ant jo viršaus yra žongliruojami įvairūs apvalūs, keturkampiai ir dideli daiktai.

Įėjimas į renginius nemokamas.

Lauksime visų!

Daugiau informacijos apie Japonijos ambasados renginius teiraukitės Japonijos ambasadoje, tel. (8-5) 231 04 65, el.p. [email protected]

KOMENTARAS

(vardas) rezultatas?


 

Apie mus | Kontaktai | Autorinės teisės | Partneriams
All rights reserved © 2002 - 2024 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2024 1st-studio.com

 
Total Timed::0.75969601sec.