Atskridusiems į Vilnių – po atšvaitą

Vilniaus oro uostas ir Vilniaus apskrities vyriausiasis policijos komisariatas gruodžio 10 dieną rengia atšvaitų dalijimo akciją. Šįkart skatinti piliečius ir šalies svečius būti matomais pasirinkta tam neįprasta vieta – Vilniaus oro uosto atvykimo terminalas. Jame tądien atšvaitai bus dalijami nuo 18 val.

„Esame svarbi Lietuvos transporto dalis, todėl mums prisijungimas prie tokios akcijos atrodo visiškai natūralus ir logiškas. Atvykę asmenys galės iškart panaudoti šviesą atspindinčias priemones ir į lauką išeiti matomi“, − teigia Lietuvos oro uostų Komunikacijos ir rinkodaros vadovas Marius Bružas.

Trečiadienio vakarą rengiamoje akcijoje dalyvaus Vilniaus oro uosto, Vilniaus miesto policijos, Lietuvos automobilių kelių direkcijos, Vilniaus miesto savivaldybės ir Mykolo Romerio universiteto atstovai. Per ją ketinama išdalyti iki 500 įvairių formų atšvaitų.

„Atšvaitai yra itin svarbi pėsčiųjų apsisaugojimo nuo nelaimingų atsitikimų gatvėse priemonė. Smagu, kad kasmet tokių nemalonių įvykių mažėja, žmonės tampa vis sąmoningesni ir nevengia nešioti atšvaitų“, − sako Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Vilniaus miesto antrojo policijos komisariato Oro uosto poskyrio viršininkė Aistė Prunskienė.

Sostinės savivaldybės Saugaus miesto specialistai, prie ugdymo įstaigų mažiesiems pėstiesiems ir „Saugaus eismo klasei“ šiemet išdaliję 8 000 atšvaitų, pasidžiaugė, kad vis daugiau vilniečių prisideda prie eismo saugumo renginių organizavimo, o akcijos vyksta ir tokiose netradicinėse miesto erdvėse kaip oro uostas.

Mykolo Romerio universiteto atstovai pažymėjo, kad pasirinkta vieta − Vilniaus oro uostas − yra labai aktuali, kadangi universitetas sulaukia nemažai svečių iš užsienio, vykdomos mainų programos, todėl skiriamas dėmesys eismo saugumui yra puikus policijos ir eismo specialistų prevencijos darbo pavyzdys.

Lietuvos policija primena, jog neapšviestame kelyje atšvaitai iki 8 kartų sumažina riziką atsitikti nelaimei. Su atšvaitu pėsčiasis pastebimas už maždaug 120–150 metrų, be jo – likus tik 30 metrų iki žmogaus. Automobiliui važiuojant su įjungtomis ilgosiomis šviesomis, atšvaitas leidžia pastebėti pėsčiąjį iš 3 kartus ilgesnio atstumo – net iš 300 metrų. Tai – esminiai skirtumai, nuo kurių priklauso mūsų pačių ir mūsų artimųjų gyvybė.

KOMENTARAS

(vardas) rezultatas?


 
Poilsiavimo ir kelionių pasiūlymai:
Poilsiavimo ir kelionių pasiūlymai 21.09.2022 - 27.09.2022 Winter concert ATTA Centre
Let's welcome winter with a concert by Jānis Lūsēns, Zigfrīds Muktupāvel, Aija Vītoliņa and the Latvian Radio big band | Žiūrėti daugiau

Apie mus | Kontaktai | Autorinės teisės | Partneriams
All rights reserved © 2002 - 2022 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2022 1st-studio.com

 
Total Timed::0.82898712sec.