Kuršių nerija – darnaus turizmo vietovių šimtuke

Pusiausvyros tarp gamtos tausojimo ir žmogaus veiklos nuolat ieškančią Neringą praėjusią savaitę pasiekė džiugi žinia – Kuršių nerijos nacionalinis parkas įtrauktas į pasaulio darnaus turizmo vietovių 100-uką.

Pasaulio darnaus turizmo vietovių sąrašas apima vietoves, kuriose dedamos didžiausios pastangos vystant darnų turizmą. Sąrašas sudarytas į pagalbą pasitelkiant socialinę žiniasklaidą bei 30 tarptautinių ekspertų. Darnaus turizmo vietovės buvo vertinamos balais, remiantis šešiais pagrindiniais kriterijais - gamtos, aplinkos, kultūros ir tradicijų, socialinės gerovės, gamtai draugiškos ekonomikos ir „žaliųjų“ sertifikatų.

Tai, kad Kuršių nerija buvo įraukta į pasaulio darnaus turizmo vietovių 100-uką įtakojo rugsėjį šiai teritorijai suteiktas Kranto kokybės statusas. Šis statusas patvirtina, kad Kuršių nerijos nacionalinis parkas kartu su jame įsikūrusiu Neringos kurortu yra viena geriausių turizmo vietovių Europoje, atitinkanti aukščiausius darnaus tvarkymo ir kokybės standartus.

Pasaulyje vis daugiau dėmesio skiriant natūralios aplinkos išsaugojimui, populiarėja ekoturizmas, todėl tikimasi, kad šis įvertinimas prisidės prie Kuršių nerijos ir Neringos vardo garsinimo tarp mėgstančių šią turizmo šaką.

„Siekiame, kad Neringa būtų unikalaus kraštovaizdžio ir darnios aplinkos pajūrio kurortas. Tai numato ir Neringos savivaldybės tarybos patvirtintas strateginis plėtros planas 2014 – 2020 metams. Pelnytas įvertinimas žymi visos bendruomenės pastangas bei tai, kad einame teisinga linkme“, - apie pastangas puoselėti kultūrinį, istorinį paveldą bei gamtinę aplinką kalba Neringos savivaldybės meras Darius Jasaitis.

Pasaulio darnaus turizmo vietovių sąrašo logotipu nuo šiol puikuosis visi Neringos turizmo informacijos leidiniai ir kitos priemonės.

KOMENTARAS

(vardas) rezultatas?


 
Poilsiavimo ir kelionių pasiūlymai:
Poilsiavimo ir kelionių pasiūlymai 21.09.2022 - 27.09.2022 Winter concert ATTA Centre
Let's welcome winter with a concert by Jānis Lūsēns, Zigfrīds Muktupāvel, Aija Vītoliņa and the Latvian Radio big band | Žiūrėti daugiau

Apie mus | Kontaktai | Autorinės teisės | Partneriams
All rights reserved © 2002 - 2022 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2022 1st-studio.com

 
Total Timed::0.28756189sec.