Šiaulių „Aušros“ muziejaus dailininko dirbtuvės subūrė skirtingų profesijų žmones

Pirmą vasaros trečiadienį visus, norinčius kūrybiškai praleisti vakarą, Šiaulių „Aušros“ muziejus kvietė į dailininko dirbtuves Chaimo Frenkelio vilos parke. Dailės entuziastai – vaikai, mamos irmočiutės rinkosi molbertus, dažus ir ilgai nelaukę pradėjo tapyti. Tiesa, atvėsus orui šį kartą dirbtuvės persikėlė į Chaimo Frenkelio vilos vidų. Jeigu bus gražus oras kiti birželio 10 ir 17 dienomis rengiami užsiėmimai vyks vilos parke po atviru dangumi.

Ne pirmus metus dailininko dirbtuvėse vilos parke dirbanti profesionali dailininkė Birutė Kuicienė individualiai bendravo su pradedančiaisiais, drąsino tapyti taip, kaip kiekvienam patinka. Dailininkė neslėpė, kad ją ypač žavi nemokantys piešti lankytojai – jie patiria tikrąjį atradimo džiaugsmą. „Įkvepia dirbtuvių energetika, dažais išteptos nosys, bendravimas. Piešti ateina ypatingi, apdovanoti žmonės“, – šypsojosi dailininkė B. Kuicienė.

Susirinkę įvairių profesijų atstovai sakėsi dailininko dirbtuvėse pailsėję nuo tiesioginio darbo, įgiję naujos dvasinės patirties. Dažnas prisipažino teptuką laikęs tik mokykloje ar studijų metais, o popieriuje išlieti tikruosius savo išgyvenimus ryžosi tik dabar. Dirbtuvėse atsiskleidė ir netikėtas talentas – medicinos darbuotojos Neringos darbas taip patiko dailininkei, kad pradedančioji tapytoja buvo pakviesta tęsti užsiėmimų į dailės studiją.

Ypač nuoširdžiai dirbtuvėse triūsė vaikai: šešiametis Matas nupiešė tris, o penkiametė Gabrielė – du piešinius. „Čia įdomiau negu mokykloje, nes galiu piešti tai, ką noriu, mokytoja liepia, o dailininkė – pataria“,– palygino Matas.

KOMENTARAS

(vardas) rezultatas?


 

Apie mus | Kontaktai | Autorinės teisės | Partneriams
All rights reserved © 2002 - 2021 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2021 1st-studio.com

 
Total Timed::0.16901493sec.