Fotografijos muziejus kviečia į diskusiją apie fotografijos archyvų ateitį

Birželio 18 d., ketvirtadienį, 17.30 val. Fotografijos muziejuje (Vilniaus g. 140, Šiauliai) vyks diskusija „Kokia mūsų fotografijos archyvų ateitis?“, pakviesianti į atvirą pokalbį apie fotografų archyvų išliekamąją meninę ir istorinę vertę, jų, kaip reikšmingos Lietuvos kultūros paveldo dalies, saugojimo problemas.

Vienas opiausių klausimų, kurį tenka spręsti kiekvienam fotografui, yra jo archyvo aktualizavimas ir išsaugojimas. Poreikį disponuoti fotografijos kūrėjų darbais demonstruoja tiek privačios, tiek valstybinės institucijos, tačiau siūlomos kolekcijų įsigijimo, saugojimo bei sklaidos sąlygos yra skirtingos, turinčios ir privalumų, ir trūkumų.

Fotografijos muziejaus Vito Luckaus fotografijos centro organizuojamoje diskusijoje bus keliami klausimai apie fotografų archyvų turinio kokybę ir formą (atspaudus, negatyvus, skaitmenines laikmenas), vertės nustatymo įrankius ir kriterijus, atrankos prioritetus ir rinkinių formavimo tendencijas.

Nuomonę apie šiuos bei kitus klausimus išsakys diskusijos dalyviai: Šiaulių fotografijos muziejaus vadovė Vilija Ulinskytė-Balzienė, fotografijos istorikė dr. Margarita Matulytė, kultūros kritikas Virginijus Kinčinaitis, Lietuvos fotomenininkų sąjungos pirmininkas Jonas Staselis, LFS Kauno skyriaus vadovas Gintaras Česonis, LFS Klaipėdos skyriaus pirmininkas Darius Vaičekauskas. Diskusijos moderatorė – menotyrininkė Ieva Meilutė-Svinkūnienė.

 

Informaciją teikia Fotografijos muziejaus Vito Luckaus fotografijos centro vadovė   Ieva Meilutė-Svinkūnienė, tel. 8 683 27167.

KOMENTARAS

(vardas) rezultatas?


 

Apie mus | Kontaktai | Autorinės teisės | Partneriams
All rights reserved © 2002 - 2023 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2023 1st-studio.com

 
Total Timed::0.302665sec.