Birštone vyks Pasaulio moterų karšto oro balionų prieščempionatis „Birštono taurė 2015“

Liepos 2–5 dienomis Birštono kurortas pakvies visus aktyvaus laisvalaikio mylėtojus. Čia vyks tradicinis oreivių čempionatas „Birštono taurė 2015“. Šiemet renginys yra išskirtinis – tai pasiruošimas 2016-aisiais metais Birštono kurorte vyksiančiam II FAI Pasaulio moterų karšto oro balionų čempionatui.

Renginys „Birštono taurė 2015“ tradiciškai vyksta kas dvejus metus. Birštono kurorte daug metų puoselėjamos oreivių sporto tradicijos, o čempionatai vyksta nuo 1991–ųjų metų. Šiemet „Birštono taurė 2015“ čempionatas yra skirtas pasirengimui 2016–ųjų liepos 4–10 dienomis Birštone vyksiančiam Pasaulio moterų karšto oro balionų čempionatui. Prieščempionatyje „Birštono taurė 2015“ dalyvaus net 35 pilotai. Dauguma jų yra žymūs profesionalai lietuviai, dalyvaujantys čempionatuose Lietuvoje ir užsienyje. Organizatoriai džiaugiasi, kad į šį čempionatą atvyks svečiai iš Lenkijos, Latvijos, Ukrainos ir Rusijos.

Šių metų čempionatas yra puiki repeticija prieš 2016-aisiais metais vyksiantį Pasaulio čempionatą. Birštonas dėl galimybės surengti čempionatą konkuravo su daugybe pasaulio miestų, o sprendimas čempionatą rengti Lietuvoje buvo priimtas atsižvelgiant į svarbius techninius dalykus.

„Birštonas – ideali vieta rengti tokius čempionatus – nutolęs nuo oro uostų, patogus skrydžiams landšaftas, puiki renginių organizacija“, – teigė čempionato „Birštono taurė 2015“ organizatorius, Birštono oreivių klubo „Audenis“ prezidentas Žydrūnas Kazlauskas. Pasak jo, „Birštono krašte oreivių skrydžiai vietinių gyventojų yra palaikomi. Rengiant karšto oro balionų varžybas, labai svarbu yra gauti žemių, kuriose jos prasideda ir baigiasi, savininkų sutikimus. Kitose valstybėse dėl to kyla daugybė problemų. Lietuvoje taip pat nėra jokių oro erdvės apribojimų, tai sportininkams labai svarbi detalė”, – patikino pašnekovas.

Liepos 2–5 dienomis visas Birštonas taps oro balionų sostine: vyks ne tik sportiniai skrydžiai, kuriuose dalyvauti gali ir visi norintys, iš anksto rezervavę sau vietas, pramogų užteks ir renginio žiūrovams. Visą savaitgalį Birštono kurorto gyventojai ir svečiai galės mėgautis įspūdingais oro balionų vaizdais Birštono padangėje, apsilankyti oreiviškoje mugėje, žiūrėti filmus „Skrydis per Atlantą“ ir „Up!“ po atviru dangumi, dalyvauti akcijoje „Degančios rankos“ ir leisti dangaus žibintus.

KOMENTARAS

(vardas) rezultatas?


 
Poilsiavimo ir kelionių pasiūlymai:
Poilsiavimo ir kelionių pasiūlymai 21.09.2022 - 27.09.2022 Winter concert ATTA Centre
Let's welcome winter with a concert by Jānis Lūsēns, Zigfrīds Muktupāvel, Aija Vītoliņa and the Latvian Radio big band | Žiūrėti daugiau

Apie mus | Kontaktai | Autorinės teisės | Partneriams
All rights reserved © 2002 - 2022 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2022 1st-studio.com

 
Total Timed::0.16233921sec.