Juodkrantėje prasideda Pamario krašto žvejo šventės renginiai

Šimtametės aplink Kuršių marias išsidėsčiusių bendruomenių žvejybos tradicijos bus prisimintos šį savaitgalį vyksiančioje Pamario krašto žvejo šventėje, šiais metais apjungsiančioje žvejiškas pramogas, istorinius elementus ir šių dienų naujoves.

 

Šiais metais žvejybos verslui atminti skirti renginiai vyks tris dienas. Jau šiandien, liepos 17-ąją, Juodkrantės Kuršių marių krantinėje įsikurs daugiau nei šimtas tautodailininkų, amatininkų ir kulinarinio paveldo mugės dalyvių, savo dirbiniais ir gaminiais prekiausiančių nuo vidurdienio.

 

Pamario krašto šventė jau kelis metus savo svečius kviečia ne tik pramogauti, bet ir praplėsti žinias apie išskirtinį Kuršių nerijos pusiasalį bei čia įsikūrusias gyvenvietes. Tad pirmosios šventinės dienos vakare Liudviko Rėzos kultūros centro parodų salėje vyks paskaita apie gintarą ir Juodkrantės suklestėjimą XIX amžiuje (pradžia – 19 val.). Ją kurorto gyventojams ir svečiams skaitys juodkrantiškė istorikė doc. dr. Nijolė Strakauskaitė. 

 

Antrąją šventės dieną, liepos 18-ąją, istorijas apie Neringos žvejus pasakos Kuršių marių krantinėje įkurdinta paroda.

 

Žvejiškos linksmybės prasidės ankstyvą šeštadienio popietę, kuomet dėl Bangpūčio taurės Kuršių marių krantinėje susirungs Nidos, Juodkrantės, Rusnės komandos bei praėjusių metų nugalėtojai dreverniškiai.

Kurios pamario gyvenvietės atstovai stipriausi ir vikriausi paaiškės įvairių komandinių sportinių rungčių metu – krepšinio, futbolo, rankų tvirtumo, valties stūmimo kartimi, virvės ar undinės traukimo (varžybų pradžia 13 val.).

 

Šventės metu bus pristatytas ir naujasis Kretingos miškų urėdijos gaisrų gesinimo automobilis, prisidėsiantis prie žaliosios Kuršių nerijos skraistės išsaugojimo (16. 30 val.).

 

Pamario krašto kulinarinio paveldo ryškiausiu patiekalu – žuviene vaišins kasmetinis šventės dalyvis - juodkrantiškis Algimantas Rauktys. Šiais metais jį pranokti bandys žuvienę taip pat virsiantis ir kurorto svečius bei gyventojus ja vaišinsiantis Neringos savivaldybės meras Darius Jasaitis. Šventinį stalą rūkyta žuvimi nukraus visų Neringos gyvenviečių žvejai (vaišių pradžia 17 val.).

 

Šeštadienio pavakarę iš Kuršių marių išniręs Bankpūtys ne tik apdovanos geriausiai pasirodžiusias pamario gyvenviečių komandas, išbandyti savo jėgas inkaro laikymo bei žuvies gaudymo rungtyse jis pakvies ir šventės žiūrovus (nuo 19 val.).

 

Vakarėjančioje Juodkrantėje koncerto „Kai ilsisi tinklai“ metu skambės Neringos kapelų „Kuršininkai“ ir „Joldija“ bei į svečius užsuksiančio ansamblio „Jonis“ atliekamos melodijos. Kurorto svečiams ir gyventojams koncertuos ir Astė Pilypaitė (koncerto pradžia 20. 30 val).

 

Šventės naujovė - prieš pat vidurnaktį Juodkrantės gyvenvietės pakrantę nušviesiantys lazerių ir pirotechnikos šou efektai.

Žvejai ir jų šeimos bus pagerbtos liepos 19-ąją, sekmadienį, Juodkrantės bažnyčioje vyksiančių šventų Mišių metu (nuo 13 val.). Mišiose dalyvaus Klaipėdos universiteto Menų fakulteto koncertmeisterė Žydronė Malinauskaitė, Klaipėdos muzikinio teatro solistė Rasa Ulteravičiūtė (sopranas).

 

KOMENTARAS

(vardas) rezultatas?


 

Apie mus | Kontaktai | Autorinės teisės | Partneriams
All rights reserved © 2002 - 2022 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2022 1st-studio.com

 
Total Timed::0.91354799sec.