Latvijos Respublikos nepriklausomybės dienos minėjimas

2015 m. lapkričio 14 d. 16.00 val. kviečiame į Klaipėdos etnokultūros centrą (Daržų g. 10) kur drauge minėsime Latvijos Respublikos nepriklausomybės dieną ir latvių poetų Rainio ir Aspazijos 150-ąjį jubiliejų. Visai šeimai skirtame renginyje Liepojos liaudies teatro trupė atliks teatrinę kompoziciją "Saulės sūnus ir Mėnesio dukra". Renginyje dalyvausiantys klaipėdiečiai vokalistai Jana Osipova–Tarasova ir Viačeslavas Tarasovas padainuos poetų Rainio ir Aspazijos eilėmis sukurtų latvių kompozitorių dainų. Taip pat viešės Latvijos Respublikos ambasadorius dr. Einaras Semanis.

Šiemet latviai švenčia dviejų mylimiausių tautos poetų ‒ Rainio ir Aspazijos ‒ 150 m. jubiliejų. Šie latvių literatūros klasikai daug dėmesio skyrė vaikams, jie tikėjo jų kūrybinėmis galiomis, lakia fantazija, nuoširdumu, vaikuose jie matė tautos ateitį. Kūryboje vaikams atsiskleidžia gilaus latviškumo klodai: naudodami tautosakos motyvus jie kuria vaikams grožio, stebuklo ir gėrio kupiną meninį pasaulį. Nenuostabu, kad gilios, grakščios, nesunkiai įsimenamos šių kūrėjų eilės tapo ne vieno muziko įkvėpimo šaltiniu. Dainas jų tekstais kūrė ir tebekuria įvairių muzikinių stilių kompozitoriai.

Programoje "Saulės sūnus ir Mėnesio dukra" Liepojos liaudies teatro aktoriai, padedami profesionalių atlikėjų, atliks Rainio ir Aspazijos laiškais paremtą teatrinę kompoziciją, o jaunieji žiūrovai kartu su tėveliais galės mėgautis bendraamžių interpretuojama Rainio ir Aspazijos kūryba vaikams. Lietuvių žiūrovai, klausydamiesi skambios broliškos kalbos, galės sekti lietuvišką vertimą. Tekstų vertimus parengė latvių literatūros mylėtojai, tarp kurių yra ir Klaipėdos universiteto auklėtinių.

Maloniai kviečiame dalyvauti.

Renginys nemokamas.


KOMENTARAS

(vardas) rezultatas?


 

Apie mus | Kontaktai | Autorinės teisės | Partneriams
All rights reserved © 2002 - 2024 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2024 1st-studio.com

 
Total Timed::0.45001411sec.