Kalėdinių dovanų – į Vokietiją, Latviją ar Estiją

Pastebima, jog lietuviai prieš šventes vis labiau linkę leistis į netolimas keliones po Europos kalėdines muges, kuriose galima ne tik susipažinti su kitų šalių tradicijomis ar smagiai praleisti laiką, bet ir iš anksto pasirūpinti kalėdinėmis dovanomis. Manoma, kad pirmoji kalėdinė mugė Europoje buvo surengta daugiau nei prieš 700 metų Vokietijoje. Vėliau ši tradicija išplito po visą žemyną – kasmet, nuo lapkričio pabaigos iki pat sausio, įvairiuose Europos miestuose bei miesteliuose aktyviai šurmuliuoja kalėdiniai turgūs.

 

Vokietija – kalėdinių mugių gimtinė

 

Anot tarptautines keliones autobusu organizuojančios įmonės „Eurolines“ vadovo bei kelionių eksperto Edmundo Pavlovo, keliautojus iš Lietuvos ypač žavi seniausias kalėdinių mugių tradicijas Europoje turinti Vokietija. „Advento metu net pačių mažiausių šios šalies miestų ir miestelių aikštėse įsikuria kalėdinės mugės, kurių visoje šalyje galima suskaičiuoti apie 2500, – sakė E. Pavlovas. – Vien jau Berlyne – apie 60, ne veltui šis miestas tituluojamas kalėdinių mugių sostine“.

 

Mugėse vyksta įvairūs koncertai, šokiai, vaidinimai, veikia atrakcionai vaikams. Prekeivių kioskeliuose galima įsigyti rankų darbo suvenyrų ir kalėdinių dekoracijų, paragauti kepintų kaštainių bei aromatingo karšto vyno. „Beje, tikra nuodėmė būtų neparvežti ypač gardžių lauktuvių namiškiams – tradicinių meduolinių namelių bei imbierinių sausainių, kuriuos vietos prekeiviai kepa tiesiog gatvėse“, – šypsodamasis pridūrė ekspertas.

 

Kalėdinėmis eglutėmis turtinga Latvija

 

Latvija nuo seno garsėja kaip pirmosios pasaulyje dekoruotos Kalėdų eglutės tėvynė, tad nenuostabu, jog eglučių puošimo menas vietos kultūroje užima labai svarbią vietą. „Jei šventiniu laikotarpiu susiruošite keliauti į Latvijos sostinę Rygą, turėsite progą ne tik pasižvalgyti po miesto centre įsikūrusią mugę, bet ir gyvai pamatyti visoje Europoje unikalų reiškinį – Kalėdinių eglučių taką“, – pastebėjo E. Pavlovas.

 

Rygoje kiekvienais metais nusidriekia alėja iš kelių šimtų vietos menininkų sukurtų kalėdinių eglučių. Čia galima pamatyti tiek įprastų žaliaskarių, tiek netradicinių meninių instaliacijų.

 

Žiemos pasaka Estijoje

 

Nuo 2000-ųjų Taline organizuojama kalėdinė mugė buvo pripažinta viena iš gražiausių ir romantiškiausių visoje Europoje – pagrindinė miesto aikštė šiuo laikotarpiu pavirsta į pasaką: vyksta viduramžiški spektakliai, skamba kalėdinės giesmės, vaikštinėja pasakų personažais apsirengę nykštukai ir elfai, vyksta kalėdinės dirbtuvėlės bei sniego skulptūrų paroda. Mugėje galima įsigyti vienetinių liaudies meistrų dirbinių, kurių nerasite jokioje parduotuvėje bei paragauti tradicinių estiškų patiekalų – nuo juodos kraujinės dešros ir raugintų kopūstų, iki imbierinių meduolių ir sausainių.

 

„Didžiausias mugės lankytojų traukos centras – čia pat įsikūręs zoologijos sodas, kuriame vaikai gali iš arčiau apžiūrėti ir net pamaitinti aptvaruose besiganančius elnius, ožkas, avis, ėriukus bei žąsis, – pasakojo E. Pavlovas. – Pakaks savaitgalio išvykos, kad išgyventumėte tikrų tikriausią Kalėdų pasaką.“

 

 

 

 


Apie „Eurolines“

 

„Eurolines“ – tarptautinė organizacija, jungianti virš 30 keleivinio autobusų transporto bendrovių 26 Europos šalyse. Organizacijai priklausančios bendrovės yra visiškai nepriklausomi vežėjai. Šiuo metu Lietuvoje yra 20 autobusų, pažymėtų „Eurolines“ ženklu, kurie keleivius veža į Rygą, Taliną, Varšuvą, Vieną, Romą, Berlyną, Štutgartą ir Kelną. 2014 metais „Eurolines“ atstovybės Lietuvoje apyvarta siekė 1,4 mln. eurų. „Eurolines“ autobusais per metus keliauja apie 170 tūkst. keleivių. Daugiausia po Baltijos šalis ir Baltarusiją.

KOMENTARAS

(vardas) rezultatas?


 

Apie mus | Kontaktai | Autorinės teisės | Partneriams
All rights reserved © 2002 - 2024 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2024 1st-studio.com

 
Total Timed::0.16543508sec.