Kitokia Turkija: kur atostogauja vietiniai ir ką veikti ieškantiems naujų potyrių?

Pamažu trumpėjančios dienos primena, kad vasara Lietuvoje tęsis nebeilgai, tad norintiems ir toliau lepintis vasariška šiluma – pats laikas suskubti ir pradėti dėlioti rudens atostogų planus. Tarp populiariausių rudens atostogų krypčių jau ne vienus metus savo pozicijų neužleidžia Turkija, tačiau, pasak aktyvių kelionių organizatoriaus ir sezoninės jėgos aitvarų mokyklos „WindTrain“ įkūrėjo Edgaro Martinėlio, retas kuris žino, ką dar ši kryptis gali pasiūlyti be „viskas įskaičiuota“ poilsio ir kone ištisus metus trunkančio atostogų sezono.

Vieta, kur gyvenimas sustoja

Pasirodo, poilsiautojų iš Lietuvos taip pamėgtoje Turkijoje yra ir dar neatrastų, mažai kam žinomų vietų. Viena jų – populiariausių Bodrumo ir Marmario kurortų pašonėje esanti Akyaka – visiška priešingybė likusiai šalies dalies. Iki 1970-ųjų buvęs nedidelis žvejų kaimelis, vėliau Akyaka tapo turkų mėgiama atostogų vieta, kur įkvėpimo semdavosi net menininkai.

Savo autentiškumo Akyaka neprarado dar ir šiandien. Kiek daugiau nei du tūkstančius gyventojų turintis pajūrio miestelis yra vienas iš devynių Turkijos miestų, prisijungusių prie tarptautinio judėjimo „Lėtas miestas“ („Cittaslow“) ir tapusio viena iš nedaugelio vietų, kur vykstama norint pasislėpti nuo miesto šurmulio.

„Tai ideali vieta norintiems atitrūkti nuo greito gyvenimo tempo, atsikvėpti, mat čia nerasite kitoms turistinėms vietoms įprasto triukšmo, didžiulių prekybos centrų ar automobilių spūsčių. Atvirkščiai, čia gausu žalių erdvių ir natūralios gamtos, pėsčiųjų zonų, dominuoja šeimos verslai, kuriuose puoselėjamos iš kartos į kartą perduodamos tradicijos ir svetingai sutinkamas kiekvienas atvykęs. Visa tai šiai krypčiai suteikia dar daugiau unikalumo“, – tikina E. Martinėlis.

Nuo jėgos aitvarų iki laipiojimo uolomis

Iš vienos pusės apsupta pušimis apaugusių kalnų, iš kitos – Egėjo jūros bangų skalaujama Akyaka yra tikras atradimas tiek ieškantiems ramybės, tiek ekstremalių potyrių.

Buriavimas, plaukimas baidarėmis ar plaustais, laipiojimas uolomis, žygiai dviračiais ar pėsčiomis, skrydžiai parasparniais – tai tik dalis aktyvių veiklų, kurias galima išbandyti šioje Turkijos dalyje. Taip pat dėl savo geografinės padėties ir nekaprizingo vėjo Akyaka yra kryptis numeris vienas Europoje jėgos aitvarų mėgėjams.

„Gokovos įlankai, šalia kurios yra įsikūrusi Akyaka, būdingi pastovūs terminiai vėjai, palaipsniui gilėjanti 3 km ilgio gana plati ir sekli pakrantė. Taip pat čia nėra nei aukštų medžių ar pastatų, nei kitų kliūčių, o tai sukuria idealias sąlygas užsiimti vandens sportu net ir ankščiau to nebandžiusiems“, – pasakoja „WindTrain“ įkūrėjas.

E. Martinėlio teigimu, Akyaką jau spėjo įvertinti tiek profesionalai, kurie čia rengia pasaulinio lygio čempionatus, tiek pavieniai keliautojai ar grupės, atvykstantys prasitęsti jėgos aitvarų sezoną iš viso pasaulio, taip pat ir Lietuvos.


Autentika ir architektūroje, ir lėkštėje

Į Akyaką verta keliauti ir vertinantiems gero maisto skonį. Pasak E. Martinėlio, šis pajūrio miestelis gali pasigirti daugybe jaukių restoranų, kuriuose galima paragauti visada šviežios žuvies, jūros gėrybių, o visi patiekalai gaminami tik iš ekologiškų produktų, ant stalo atkeliaujančių tiesiai iš vietinių ūkių.

Taip pat abejingų nepalieka ir dar daugiau žavesio šiam miesteliui suteikia autentiška architektūra – aštuonkampiai nameliai su įmantriais medžio raižiniais dekoruotais balkonais ir langinėmis. Jais grožėtis galima vaikštinėjant ramiomis senamiesčio gatvelėmis, mat automobilių eismas šioje miestelio dalyje – draudžiamas.


KOMENTARAS

(vardas) rezultatas?


 

Apie mus | Kontaktai | Autorinės teisės | Partneriams
All rights reserved © 2002 - 2024 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2024 1st-studio.com

 
Total Timed::0.16007805sec.