Naujasis dviračių takas Druskininkuose susies miesto centrą su «Žvaigždžių orbita»

Siekiant, kad Druskininkų gyventojai ir poilsiautojai, turistai, svečiai galėtų patogiai važinėtis dviračiais, grožėtis kurorto apylinkėmis, Druskininkuose atnaujinami dviračių takai. Druskininkų savivaldybėje įrenginėjamas 4,29 km dviračių takas nuo Maironio g. pabaigos iki dviračių tako „Žvaigždžių orbita“ ir 460 m nuo T. Kosciuškos g. pabaigos iki tiesiamo tako palei Nemuną.

Naujasis dviračių takas įrenginėjamas Druskininkų savivaldybės administracijai įgyvendinant 2007 – 2013 m. Europos kaimynystės ir partnerystės priemonės Latvijos, Lietuvos ir Baltarusijos bendradarbiavimo per sieną programos finansuojamą projektą LLB-2-173 „Kaimynus jungiantis ekologinis turizmas“. Projektą planuojama baigti jau šių metų pabaigoje.

Dviračių takas susies miesto centrą su esamu dviračių taku „Žvaigždžių orbita“, kuriuo galima pasiekti Raigardo slėnį, taip pat ir Švendubrę, – istoriniuose dokumentuose dar XVII a. paminėtą gatvinį Druskininkų miškuose esantį kaimą, dėl senųjų dzūkų sodybų su aptvertais kiemais laikomą architektūriniu paminklu. Prie pat Lietuvos ir Baltarusijos valstybės sienos, ties Švendubre į Nemuną įteka Nemunykštis.

Projektas įgyvendinamas Lietuvos ir Baltarusijos pasienio teritorijose: Druskininkų savivaldybėje ir Gardino apskrityje. Bendra projekto vertė – 1 502 348 eurų. ES parama projektui – 1 352113,20 eurų. Druskininkų savivaldybės įnašas projekte – 93 434 eurai. Gardino įnašas – 56 800 eurų.

Gardine, viename iš miesto parkų, rekonstruojamas pėsčiųjų takas, įrenginėjamas dviračių tako ženklinimas ir vandens trasos ženklinimas prie Nemuno.

Projekto įgyvendinimo laikotarpiu organizuojami bendri projekto partnerių – Druskininkų savivaldybės ir Gardino apskrities bendruomenių atstovų susitikimai, konferencijos, rengiamas vaizdo reportažas, bus išleistas ir lankstinukas apie įrengtus dviračių ir pėsčiųjų takus.

Rengiama bendra turizmo strategija tolesniam sėkmingam Druskininkų ir Gardino regiono turizmo vystymui. Planuojama, kad, įgyvendinus kitus projektus, išsprendus vizų klausimą, patobulinus dviračių takų infrastruktūrą ir Gardine, iki pat Lietuvos ir Baltarusijos valstybės sienos, – bus galimybė pasiekti Druskininkus važiuojant dviračiais per Raigardą „Žvaigždžių orbita“.

KOMENTARAS

(vardas) rezultatas?


 
Poilsiavimo ir kelionių pasiūlymai:
„Pažinkime kaimynus Žiemgaloje! Bauskas TIC
Šios akcijos laikotarpiu dalyviai turi aplankyti 16 į kelionės akciją įtrauktų objektų, atlikti užduotis ir nusifotografuoti prie objekto. | Žiūrėti daugiau

Apie mus | Kontaktai | Autorinės teisės | Partneriams
All rights reserved © 2002 - 2022 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2022 1st-studio.com

 
Total Timed::0.14152908sec.