Šventoji turės savo herbą

Nuo viduramžių žinoma Šventosios gyvenvietė pagaliau turės savo herbą, vėliavą ir antspaudą. Sukurti ir užregistruoti šiuos simbolius Heraldikos komisijoje prie prezidentūros ketinama dar šiais metais.

Iniciatyvos atkurti Šventosios herbą pagal XVII amžiaus aprašus ėmėsi vietos gyventojų bendruomenė kartu su vietos verslininkais. Nors herbo aprašai išliko, jis niekada nebuvo sukurtas.

„Šventosios bendruomenė labai aktyviai palaiko šią idėją ir pati prisideda prie miesto simoblio kūrimo. Vietos verslininkai palaiko šią idėją ir prie įgyvendinimo žada prisidėti finansiškai“, – sako Palangos savivaldybei priklausančios Šventosios seniūnas Eugenijus Čilinskas.

Pasak jo, vietos bendruomenė apie Šventąją turi surinkusi daug istorinės medžiagos, kuri bus panaudota kuriant istorinės gyvenvietės simbolius.

„Panašiai prieš porą metų buvo Rusnėje, kurios bendruomenės sukurtą herbą patvirtino Heraldikos komisija, – sako E. Čilinskas. – Dabar herbas sėkmingai naudojamas kaip miestą ir jo savitumą identifikuojantis ženklas“.

Šventosios herbą, vėliavą ir antspaudą kuria dailininkas Petras Baronas. Jam aktyviai talkina Mikelis Balčius, intensyviai besidomintis gyvenvietės istorija ir paveldu.

„Heraldiniai simboliai senoje privilegijoje aprašyti lotyniškai, tad tenka versti, – sako P. Baronas. – Tačiau istorinės medžiagos yra išlikę nemažai“.

Pasak dailininko, sukurtus eskizus dar reikės derinti su Heraldikos komisija, kurios sprendimu ir bus atrinktas tinkamiausias variantas.

„Herbas, vėliava ir antspaudas yra svarbi Šventosios miestelio istorijos dalis, o šių simbolių prikėlimas naujam gyvenimui – didžiulis įnašas į Šventosios miestelio ir Palangos įvaizdžio gerinimo programą “, – teigia E. Čilinskas.

Pirmąsyk Elijos gyvenvietė prie Šventosios upės žiočių buvo paminėta 1429 metais. XVI–XVII amžiaus žemėlapiuose buvo pažymėtas Heligaw arba Heiligen uostas. Jonas III Sobieskis 1679 metais suteikė privilegiją anglams Šventosios uoste verstis prekyba, o Šventoji pavadinta karaliaus vardu – Janmarienburgu.

Šventosios uostas veikė ir tarpukariu, tačiau vėliau buvo sugriautas. 2004 metais Lietuvos Respublikos vyriausybė priėmė nutarimą įsteigti Šventosios jūrų uostą.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 05.05.2025 - 15.05.2025 Baudi pavasara sauli Liepājā Liepājas reģiona TIB
Pavasaris ir īstais laiks doties ceļā, un Liepāja aicina! Sajūti svaigu jūras vēju, saules starus un mierpilnu atmosfēru pilsētā, kur daba un | Skatīt vairāk
Kalkūnes muižas pils TAKA
Celta 1890. – 1892.g. pēc pazīstamā arhitekta V. Neimaņa projekta. Pils ēka ir asimetriska. | Skatīt vairāk
Viesu māja “Dzintari” TAKA
Lieliska vieta atpūtai kopā ar ģimeni vai draugu kompānijā. Iespēja rīkot banketus, svinības, seminārus. | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com

 
Total Timed::1.7854979sec.