Muziejuje rengiami papildomi festivalio Budos kine kino seansai

2010 m. kovo 9 d. Šiaulių „Aušros“ muziejus ir asociacija „Tibeto kultūros namai“ rengia papildomus dokumentinių ir vaidybinių filmų apie budizmą festivalio „Budos kine“ kino seansus. Savaitgalį vykęs festivalis susilaukė didelio šiauliečių susidomėjimo, tai paskatino pratęsti populiariausių festivalio filmų peržiūras. Antradienį šiauliečiai kviečiami į du festivalio filmų seansus, kurie bus demonstruojami 18 val. – „Senovės Tibeto beieškant“, 19.30 val. – „Tobulo mokytojo žodžiai“ Ch. Frenkelio viloje (Vilniaus g. 74, Šiauliai).

Bilietų kainos: vienas kino seansas – 6 Lt, du kino seansai – 10 Lt.

„Senovės Tibeto beieškant“ (dokumentinis f.), Vokietija, 2007 m., trukmė 76 min.

Filmo režisierius, profesionalus operatorius Thomas Schmidtas ir tibetologė Marija Przyjemska, keliaudami po Rytų Tibetą, ieškojo miesteliuose, kaimeliuose bei kalnų olose gyvenančių garsiųjų jogų, perpratusių tikrąją visų reiškinių prigimtį. Jiems pavyko pasiekti vietas, dabar neprieinamas nei turistams, nei žurnalistams. Dokumentinėje juostoje gausu nuostabių Himalajų vaizdų, vienuolynų, jogų meditacijos vietų, užfiksuotos ypatingos meditacijos praktikos.

Thomas tapo budistu prieš 15 metų ir prieš porą metų nusprendė sukurti kelis filmus apie budizmą. Keliaujant po niekada baltojo žmogaus nelankytas vietas Rytų Tibete, Thomui ir jo komandai pavyko užfiksuoti unikalius kadrus apie antgamtinių sugebėjimų turinčius jogų tradicijos tęsėjus. Apie savo filmą Thomas sako: „Senovės Tibeto beieškant“ nėra mokomasis budistinis filmas. Atvirai sakant, kai kurių savo nufilmuotų dalykų ir pats negaliu paaiškinti. Tačiau tikiuosi, kad jis leis žmonėms pažvelgti į aukščiausią Budos išmintį: šis pasaulis nėra toks tikras, kaip mes paprastai manome. „Viskas yra sapnas, kurį susapnavo mūsų pačių protas“.

Thomas Schmidtas, kilęs iš Hamburgo, yra dirbęs Berlyno kino industrijoje, o nuo 1990-ųjų kuria vaidybinius filmus, reklamas, televizijos laidas ir muzikos video klipus. Šiuo metu Thomas –dokumentinių filmų kūrėjas.

„Tobulo mokytojo žodžiai (dokumentinis f.), Kanada, 2003 m., trukmė 103 min.

Filmas seka trijų viršlaikės išminties ieškančių mokinių kelią nuo futbolo Pasaulio taurės turnyro Vokietijoje iki mistinės kalnų karalystės Butano. Savo kelyje jie bando pavyti... mokytoją. Futbolo fanas, charizmatiškasis filmų kūrėjas, pasaulio pilietis Dzongsar Kjentsė Norbu – vienas garsiausių pasaulyje budizmo mokytojų. Kiekviename žingsnyje jis griauna mokinių įsivaizdavimus apie tai, koks turi būti budistų lama. Filme pasirodo Bernardo Bertolucci, Stevenas Seagalas, skamba Stingo muzika.

Režisierės Lesley Ann Patten dokumentinio filmo „Tobulo mokytojo žodžiai“ siužetas iš pirmo žvilgsnio atrodytų visai paprastas. Jame sutinkame tris vakariečius, pasirengusius žengti dvasinio nušvitimo keliu. Jie jau seniai pasirengę priimti aukščiausią budizmo tiesą. Trūksta tik vieno – Mokytojo. O juk budizmas moko, kad be mokytojo pasiekti tikrojo nušvitimo neįmanoma.

Informaciją teikia Šiaulių „Aušros“ muziejaus Ryšių su visuomene skyriaus vedėja Deimantė Kondrotaitė, tel. (8 41) 43 36 80, [email protected] ir asociacijos „Tibeto kultūros namai“ pagrindinė festivalio organizatorė Ilona Amulevičiūtė, mob. 8 600 38 529, [email protected].

Daugiau informacijos: www.ausrosmuziejus.lt, www.tkn.lt

KOMENTARAS

(vardas) rezultatas?


 

Apie mus | Kontaktai | Autorinės teisės | Partneriams
All rights reserved © 2002 - 2024 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2024 1st-studio.com

 
Total Timed::0.33196807sec.