Aušros muziejaus prisistatymas tarptautinėje parodoje «Vivattur 2012»

2012 m. kovo 2–4 d. Šiaulių „Aušros“ muziejus kartu su dvylika kitų muziejų jungtiniame Lietuvos muziejų asociacijos stende dalyvavo viename iš Muziejų metų programos renginių – 18-oje tarptautinėje turizmo, sporto ir laisvalaikio parodoje VIVATTUR 2012.

Per tris parodos dienas „Aušros“ muziejus lankytojams pristatė aštuoniuose muziejaus padaliniuose vykdomą muziejinę, edukacinę ir kultūrinę veiklą. Parodos dalyvius ypač domino turizmui patraukliausi muziejaus padaliniai – Žaliūkių malūnininko sodyba ir Ch. Frenkelio vila. Susirinkusiesiems buvo pristatyti ir išskirtiniai muziejaus edukaciniai užsiėmimai „Duonos kepimas“ bei „Košerinio maisto paslaptys“, bendradarbiaujant su UAB „Rūta“ išleistas šokoladinių saldainių rinkinys „Saldi istorija“, specialiai parodai parengtas muziejaus informacinis-reklaminis bukletas ir muziejaus iniciatyva kuriamo vienintelio Lietuvoje XIX a. pab.–XX a. pr. Šiaulių senamiesčio maketo fragmentas. Pirmąją parodos dieną apie maketo kūrimą lankytojams pasakojo jo autorius dailininkas Saulius Kruopis.

Parodoje „Aušros“ muziejaus stendas išsiskyrė atraktyvumu: buvo siūloma paragauti Žaliūkių duonelės, macų, saldainių, sudėlioti Šiaulių senamiesčio vaizdą-dėlionę. Mažiausius parodos lankytojus prie stendo traukė galimybė iš medinių kaladėlių pastatyti vieną iš buvusių žinomiausių vieną, tačiau šiandien neišlikusių, Šiaulių miesto pastatų – Didžiąją choralinę sinagogą. Dalyviams buvo demonstruojama ir muziejaus sukurta videomedžiaga: „Žaliūkių malūnininko darbo diena“, „Žaliūkių duonelės istorija“, „Ch.Frenkelio vila“.

Jungtiniame Lietuvos muziejų asociacijos stende lankytojai noriai dalyvavo muziejų parengtoje klausimų viktorinoje ir laimėjo muziejų įsteigtus prizus, domėjosi siūlomomis atraktyviomis muziejų paslaugomis. Tikimasi, kad Muziejų metų proga vykęs bendras muziejų prisistatymas tarptautinėje VIVATTUR parodoje padėjo skleisti žinią apie muziejų vykdomą veiklą, o mūsų šalies ir užsienio interesantai gavo daugiau svarbios informacijos apie kultūrinį turizmą Lietuvoje.

Sėkmingai prisistačius tarptautinėje VIVATTUR parodoje, „Aušros“ muziejaus darbai nestovi vietoje. Ruošiamasi kitam Muziejų metų programos projektui – Muziejų keliui. Tai – kultūrinio turizmo plėtojimo specialiųjų muziejinių renginių ciklas Žemaitijoje, Aukštaitijoje, Dzūkijoje, Sūduvoje ir Mažojoje Lietuvoje, vyksiantis 2012 m. gegužės 12 d. – rugsėjo 16 d. Muziejų kelias simboliškai tęsis nuo D. Poškos žemaičių Baublių senienų muziejaus iki Lietuvos jūrų muziejaus ekspozicijų ir delfinariumo.

„Aušros“ muziejus – Muziejų kelio Aukštaitijos regiono koordinatorius – į šį maršrutą įsitraukia su IX tarptautinio Ch. Frenkelio vilos vasaros festivalio atidarymo koncertu liepos 26 dieną.

Informaciją apie renginį teikia Šiaulių „Aušros“ muziejaus Ryšių su visuomene skyriaus vedėja Deimantė Bačiulė, tel. 8 41 43 36 80.

KOMENTARAS

(vardas) rezultatas?


 

Apie mus | Kontaktai | Autorinės teisės | Partneriams
All rights reserved © 2002 - 2024 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2024 1st-studio.com

 
Total Timed::0.2762661sec.