Rudenėjančiuose šiauliuose – koncertas «Romantinės scenos»

2012 m. lapkričio 8 d., ketvirtadienį, 18 val. Šiaulių „Aušros“ muziejaus Ch. Frenkelio viloje (Vilniaus g. 74, Šiauliai) skambės pianisto Roko Zubovo atliekamas koncertas „Romantinės scenos“. Programoje L. van Bethoveno, F. Cholino, P. Vaskso, E. Granados ir B.Kutavičiaus kūriniai. Bilieto kaina – 10 Lt, bilietus galima įsigyti Ch. Frenkelio vilos kasoje.

Pianistas R. Zubovas – M. K. Čiurlionio provaikaitis, žymios grafų Zubovų giminės palikuonis. Tad nenuostabu, kad pianistą su Šiauliais sieja ypatingas ryšis. Jo giminė – Zubovai – paliko ryškų pėdsaką Šiaulių ir visos Lietuvos visuomeniniame gyvenime, rūpinosi lietuvių kultūros išlikimu ir plėtojimu, finansiškai ir moraliai rėmė kultūrinį ir švietėjišką Šiaulių krašto gyvenimą. Nors šiandien R. Zubovas daugiausiai laiko praleidžia gimtajame Kaune: vadovauja VDU Muzikos akademijos Fortepijono katedrai, šiemet pradėjo doktorantūros studijas KTU Humanitarinių mokslų fakultete, jis visada mielai grįžta prie savo šaknų – atvyksta į Šiaulius. Ch. Frenkelio viloje R. Zubovas paskutinį kartą koncertavo kiek daugiau nei prieš metus, kai su žmona Sonata (fortepijonas) ir kolege Aušra Liutkute (sopranas) VIII tarptautiniame Ch. Frenkelio vilos vasaros festivalyje atliko koncertą „M. K. Čiurlionis ir E. Morawski – muzikai draugai“.

Šiaulių miesto klausytojai turėjo galimybę išgirsti ir pianisto įrašytų visų Čiurlionio fortepijoninių kūrinių, sutilpusių šešiose kompaktinėse plokštelėse, pristatymą. Prieš metus R. Zubovas Šiauliuose ir Šiaulių krašte taip pat koncertavo su Šiaulių miesto kameriniu orkestru, atlikdamas M. K. Čiurlionio kūrinius, kuriuos pats aranžavo fortepijonui ir styginių orkestrui.Pastaraisiais metais R.Zubovas buvo pasinėręs į Čiurlionio muzikinius pasaulius. Su savo proseneliui skirtomis programomis pianistas koncertavo daugelyje Europos šalių, Pietų ir Šiaurės Amerikoje, Irane ir kt. Šių metų pavasarį filmavosi M. K. Čiurlionio vaidmenyje britų režisieriaus Bobo Mullano vaidybiniame filme apie didįjį Lietuvos genijų.

Šį rudenį Šiauliuose, Ch. Frenkelio viloje, skambėsiančio koncerto programa visiškai kitokia: „Šis koncertas man – naujas etapas, nes jau šešerius metus negrojau solinio rečitalio, kuriame didžioji dalis nebūtų parašyta M. K. Čiurlionio. Pamaniau, jog turėčiau iš naujo „prisistatyti“, įtikinti klausytojus, kad galiu skambinti ne tik Čiurlionį“, – teigia atlikėjas. Pasak R. Zubovo, šis koncertas pavadintas „Romantinėmis scenomis“, nes visi opusai vienaip ar kitaip atspindi romantizmą; net ir šiuolaikiniuose kūriniuose atlikėjui svarbus romantiškas kūrėjų individualumas, jų įsitraukimas į kūrinį. Visi kūriniai labai asmeniški, kita vertus, ir ypač koncertiški.

Informaciją teikia Šiaulių „Aušros“ muziejaus Ryšių su visuomene skyriaus vedėja Deimantė Bačiulė, tel. 8 41 43 36 80.

KOMENTARAS

(vardas) rezultatas?


 

Apie mus | Kontaktai | Autorinės teisės | Partneriams
All rights reserved © 2002 - 2023 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2023 1st-studio.com

 
Total Timed::0.12394094sec.