Kaune vyks «Derliaus šventė 2013»

Šį savaitgalį, rugsėjo 27-29 d., Žemės ūkio rūmai drauge su Lietuvos šeimos ūkininkų sąjunga organizuoja Derliaus šventę ir mugę, kuri vyks Kaune, Laisvės alėjoje.
Ši kasmetinė šventė jau tapo tradiciniu visos šalies žemdirbių ir kaimo gyventojų renginiu. Šventė yra skirta padėkoti žemę dirbantiems žmonėms ir parodyti miestiečiams ūkininkų triūso vaisius, sustiprinti kaimo ir miesto tarpusavio ryšį. Kiekvienais metais šventė sulaukia gausaus dalyvių ir svečių skaičiaus. Šių metų mugę globoja LR Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Šiemet šventė turės kelis įdomius akcentus. Pirmiausia - tai Žemės ūkio rūmų (ŽŪR) narių mugė. Organizacijos - ŽŪR narės - kviečiamos šventės metu pristatyti savo veiklą, narių pasiekimus. Daug dėmesio šventėje bus skiriama jaunimui - žemdirbiškų specialybių studentams ir moksleiviams, jauniesiems ūkininkams. Šiemet taip pat bus tęsiama kilimų iš rudens gėrybių konkurso tradicija - spalvingus kilimus pins aukštųjų ir profesinių mokyklų žemdirbiškų specialybių studentai.

Išskirtinė šventės dalis - Lietuvos rajonų „kiemeliai", kuriuose savivaldybės iš visų Lietuvos regionų pristatys savo rajonus, įkurdins prekybininkus, amatininkus, šokių ar muzikos kapelas, jaunimą. Rajonai ne tik prisistatys savo kiemeliuose, bet ir linksmins visus šventės dalyvius bei svečius didžiojoje scenoje.

Šventės programa:

Rugsėjo 27 d. (penktadienis)

11 val. - Derliaus gėrybių, amatų, tautinio paveldo mugės Laisvės alėjoje pradžia.
11 val. - Šv. Mišios už žemdirbius Šv. Arkangelo Mykolo (Įgulos) bažnyčioje (Nepriklausomybės a. 14 A).
11 val. - Eisena Laisvės alėja drauge su Kauno pučiamųjų instrumentų orkestru „Ąžuolynas".
12 val. - Šventės atidarymas lauko scenoje prie Kauno miesto savivaldybės (Laisvės al. 96).
13.30 val. - Mugės apžiūra.
13.30 - 18 val. - Lietuvos rajonų savivaldybių muzikos ir šokių ansamblių pasirodymai lauko scenoje.
16 val. - Mugės dalyvių apdovanojimai lauko scenoje.
18 val. - Mugės pabaiga.

Rugsėjo 28 - 29 d. (šeštadienis ir sekmadienis)

10 val. - Derliaus gėrybių, amatų, tautinio paveldo mugės Laisvės alėjoje pradžia. Čia šurmuliuos ūkininkai, duonos kepėjai, amatininkai, tautodailininkai, aludariai, kalviai, bus galima nusipirkti natūralių kaimiškų produktų, savo akimis pamatyti, kaip atrodo senieji lietuviški amatai - kaip veliama vilna, drožiamas medis, audžiamos juostos...

10 val. - 18 val. - Koncertinė programa lauko scenoje - dalyvauja Lietuvos savivaldybių ansambliai, jaunimo kolektyvai. Prie scenos - įvairūs žaidimai, konkursai ir atrakcijos mažiesiems mugės lankytojams, liaudies amatų demonstravimas ir pamokėlės.
18 val. - Mugės pabaiga.

KOMENTARAS

(vardas) rezultatas?


 
Poilsiavimo ir kelionių pasiūlymai:
Poilsiavimo ir kelionių pasiūlymai 19.07.2024 - 21.07.2024 Ignalina Town Festival Ignalinos rajono TIC
Let's go to Ignalina! 19-20 July a great festival from of Ignalina town with concerts, performances, educations, compettions etc. | Žiūrėti daugiau

Apie mus | Kontaktai | Autorinės teisės | Partneriams
All rights reserved © 2002 - 2024 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2024 1st-studio.com

 
Total Timed::0.17140198sec.